אסולט לילי, פרק 10

בוקר טוב לכולם ושבוע טוב~
אז אחרי הפרק הקשה שבוע שעבר, הפרק הזה מראה לנו קצת איך הדברים השפיעו. הוא אמנם לא כבד כמו הפרק הקודם, אבל גם לא הייתי אומרת שהוא קליל…
מה שכן, בפרק הזה סוף סוף מזכירים את המיומנויות הנדירות של כל הלגיון הראשי שלנו (פחות או יותר)! שזה מגניב. אם כי כמובן לא מפרטים שום דבר חח. אז החלטתי, שאם יש כאן מישהו שזה מעניין אותו, אתם מוזמנים לשאול על מיומנות נדירה מסויימת (לא משנה של איזה דמות, לא משנה מאיזה פרק) ואני אתן לכם פסקת הסבר קצרה עליה. ההצעה תקפה רק לפוסט הזה, אז אם יש דורשים כדאי לכם לנצל את זה~
כמו כן, שיר הסיום הרגיל שלנו חזר. הוא שיר נהדר כמו שהיה לפני, והאמת שיש שינוי קטן בויזואלים שלו. שינוי שאני בטוחה שאין כאן אף מתנגדים אליו. ואם כבר, אני מניחה שאני צריכה להודיע שוב שיש המשך אחרי השיר סיום. סצנה לא קצרה בכלל, שמכניסה אותנו ליישורת האחרונה של הסדרה. אז כל המדלגים חסרי הטעם מביניכם, קחו זאת בחשבון.
תהנו, ואשמח מאוד אם תשתפו את הטורנט בסיום ההורדה~
ליה.

Torrent | Drive

About TsUNaMy WaVe

השאירו תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

13 תגובות

 1. לא ממש הבנתי מאיזו סיבה או באיזו סמכות רירי קבלה שבוע מאסר? (בידוד?)
  פרק ממש חמוד, כמו שאת יודעת אני ממש אוהד את קאדה ואת הצורה בה היא מביעה את הרגשות שלה והיה ממש נחמד לראות אותה מקבלת הערכה על זה מכל הבנות באקדמיה, גם אם צורת הפעולה שלה די שנויה במחלוקת…
  כן היה קצת אירוני שהיא מטיפה בתחילת הפרק ליויו על זה שהיא לא נתמכת באחרות, אבל בסופו של דבר היא בעצמה פעלה לגמרי לבד…
  בעקרון הבנתי את היכולות המיוחדות מספיק, לפחות לצפייה ראשונה, אולי יהיו לנו הזדמנויות לדבר על הכוחות המיוחדים בעתיד.
  יורי מופיעה לרגע בשיר הסיום כדי לשבור לי את הלב 🙁
  לפי מה שנראה לי עד עכשיו, די ברור שהמוות (היעלמות?) של מיסוזו והשינוי שנעשה אצל ההיוג' קשורים אחד לשני, מצפה ממש להמשך!
  תודה רבה על ההוצאה הנהדרת 3>

  3
  0
  • נ.ב. מאוד אהבתי את הרעיון של הקוקייה הישנה ומה שהיא מסמלת מול הקוקייה החדשה.
   יש בפרק הזה רעיון סמלי ברמה של המיקום בעלילה, אם להתייחס לתיאוריות של מסע הגיבור – על ידי המאסר, היציאה ממנו וההחלפה של הקוקייה הישנה והשרופה בקוקייה החדשה -שמייצגת את האהבה בין הליליות – מומחשת ה"תחייה" ה"לידה מחדש" או "התקומה" (שלושתן ביחד האמת) של רירי לפני הסיום הגדול.

   3
   0
   • בבקשה ^^
    רירי קיבלה עונש על זה שהיא סירבה פקודה בפרק הקודם. בסמכות האקדמיה, למזלה, שלקחה את הסמכות מהממשלה (שנתנה את הפקודה, וכנראה הייתה נותנת לה עונש גרוע יותר).
    אין לי יותר מדי מה להגיד על קאדה בפרק הזה, אבל כן יותר מדי… אמ, "אירוני" שהיא מטיפה ליויו ואז גם יורדת עליה כשהיא אומרת מה שעל ליבה וגם בסוף פועלת לבד
    כל הכבוד לך שהבנת מה המיומנות המיוחדות. אני חייבת לציין שלדעתי האישית האחת של קאדה לא ברורה *בכלל* מהפרק (ליטרלי לא מסבירים עליה כלום חוץ מהשתי מילים שקאדה אומרת), וכנ"ל לאחת של טאזוסה – שזורקת עליך "סוג של ראיית העתיד" בלי לפרט (איך זה לא מסקרן לדעת את הפרטים??? חח).
    אהבתי את הסימבוליזם של הקוקיה כפי שהצגת אותה, גם באופן כללי וגם בהקשר של מסע הגיבור. תודה רבה על ההארה!

    1
    0
 2. תודה על הפרק :JunnaPray:
  הפרק היה מקסים :noticed:
  היה ממש נחמד ויפה לראות שכל הליליות התגייסו כדי לעזור למצוא את התלתן והקטע שם שתי הקוקיות גם היה מקסים ^^
  ואיזה כיף שהמיומנויות הנדירות נחשפו :catpaws: תודה על ההצעה להסביר! האמת שבאמת היו כמה מיומנויות שאני מרגיש שלא הבנתי ואשמח להסבר :sweat: מה הפאנטזם ("סוג של חיזוי עתידות") עושה בעצם? וגם מה זה ה"נגד" של קאדה? וזה די משעשע שגם לאריה יש אותה מיומנות נדירה כמו למילים (פזת התעלות)
  ופספסתי משהו או שעדיין לא אמרו במפורש מה המיומנות הנדירה של רירי?
  חלק מהשיחות בין יויו לקאדה בפרק הזה היו משעשעות D: (כמו לדוגמה כשקאדה אמרה: "את מנסה להגיד לי שרירי-סאן היא שלך ושאני לא אקבל אותה, נכון?" ואז יויו ענתה "כן, בדיוק."). ואם כבר השיחות ביניהן אז זה היה ממש נחמד שקאדה אמרה ליויו שהיא יכולה להיעזר בהן~
  למען האמת לא ממש הבנתי את הסוף אבל אני מניח שבפרק הבא יתייחסו אליו ואבין🤔
  וגם היה ממש נחמד לראות את הטייפים המושקעים בפרק הזה. אז תודה גם על זה 🙏

  1
  0
  • בבקשה גיל, שמחה שנהנת! ושמחה גם שהחלטת לקבל את ההצעה שלי להסברים, אז הנה במיוחד בשבילך:
   פאנטזם – מיומנות שמאפשרת למשתמשת לראות מיד מספר עצום של קווי עולם אפשריים בחלל מסוים, וגם להבין מה הדרישות והתנאים כדי לקבל כל אחת מהתוצאות. כשהמשתמשת מוצאת בעתיד את התוצאה הרצויה, הדרך להשיג את התוצאה הזו מועבר בטלפתיה לכל בן אדם בסביבה. כאלו שהמיומנות שלהן ברמה גבוהה יכולות להרחיב את עומק ושדה הראיה שלהן, וכך החלק הטלפתי גם יכול להגיע ליותר אנשים. בעלות המיומנות הזו יכולות בקלות להפוך לאנוכיות ואגואיסטיות כשאין להן עם מי לשתף פעולה, לכן יש בנות שבוחרות לעולם לא להשתמש במיומנות הזו או לתת לה להעלם עם הזמן.
   פאנטזם זו מיומנות נדירה במיוחד, ואלו שיש להן אותה נדרשות מאוד, ובד"כ הן הכוכבות של הלגיון שלהן.
   נגד – מספק ראיה עילית, משפר את טוהר המאגי בטווח קבוע, וגם מספק אספקה מתמשכת של מאגי אל קריסטלי המאגי של בעלות הברית (מה שיש בצ'ארמים, עם הסמל). יכולות ההיצע של ליבת הקריסטל גדלות, ובכך היכולות ההתקפיות שלו גדלות משמעותית. כמו כן, נגד משפר בצורה משמעותית את סיכויי ההצלחה של העברת כדורי מאגי במהלך שיטת נוינולט ואת ההשפעה של מגנים קסומים. המיומנות הזו חשובה טקטקית לכל הדרגות, ברמה שלגיון לא באמת יכול להתקיים ללא מישהי עם נגד.

   ולא פספסת, בהחלט לא דיברו על המיומנות של רירי ישירות עדיין~

   0
   0
   • הן נקראות מיומנות נדירות אבל בעצם להרבה לילי יש אותה מיומנות, אז למה קוראים להם ככה?
    תוכלי גם להסביר את ההבדל בין המיומנות של מילים ולשניל?

    0
    0
    • לא יודעת למה הן נקראות ככה, כנראה היה נשמע מגניב ליוצר לקרוא להן Rare Skill (הרי ככה הן הוגות את זה, באנגלית). יפנים חושבים שאנגלית זה מגניב, זה לא חדש ממש.
     המיומנויות של מילים ושנלין (אני מניחה שאליה התכוונת) לא דומות בכלל. פזת ההתעלות (של מילים) מאפשרת לה בזמן קצר להיות בעלת "מאגי אינסופי" ובכך להתקיף בעוצמה (או דברים אחרים שדורשים הרבה מאגי) ברמה שאי אפשר בדרך כלל, בגלל כמות המאגי שהדברים האלו דורשים.
     עדות (של שנלין) זו פשוט מיומנות שמגבירה יכולות אחרות מבחינת הטווח שלהם (האיזור עליו הן משפיעות, למשל נגד ישפיע על טווח גדול יותר) וההשפעה שלהן (אז אם משתמשים בזה על פזת התעלות, הן מצליחות להוציא אפילו יותר מאגי).

     0
     0
 3. אם התלבטתי פעם האם זה טוב לסדרה שיורי מתה, אז כן זה מצויין לסדרה שיורי מתה!
  (כן אני אכזרי סליחה)
  אני חייב לומר שכנראה זה אחד הפרקים שהכי אהבתי בסדרה, אינני יודע לדרג פרקים אבל פשוט נהנתי ממש
  קודם כל הכימיה בין הבנות הייתה מאד טובה, והבדיחות חצי היו מושלמות (אני ממהר עכשיו אז לצערי אקצר בעניין הזה למרות מה שיש לומר)
  מילים הייתה מקסימה והראתה מנהיגות שוב
  וקאדה באמת מקסימה, ושוב היא לקחה את ההצגה של הפרק הזה לדעתי.
  לפני שצפיתי בפרק היו כמה דברים שצפיתי להם לגלות מה יעשו איתם, אחד הדברים היה מה יהיה היחס של 2 אלמנות רירי ויויו, האם ואיך יויו תנחם את רירי.
  המורכבות של זה היא שכשמישהו נמצא בתוך קושי בדרך כלל קשה לו להוציא את השני ממנו
  היה מאד יפה לראות בפרק איך יויו מבינה אותה, אבל היא יודעת לצאת לפעולה כדי אולי למנוע ממנה לשקוע למקום שהיא נמצאת בו
  מה ששכחתי לשים במשוואה, זה שיש את קאדה ואת שאר החברות שגם כן רוצות בטובתה של רירי והן לא נמצאות במקום של אבל ולכן יותר קל להן לנסות להוציא אותה משם (וגם הן פחות יויו שהיא דיי… מבאוסה XD )
  ואכן הייתה רוח רעננה בפרק הזה לעומת הקודרות שיכלה להיות בו עם דיאלוגים ארוכים וכו', מה שכן היה, סצנות צבעוניות (כי אסולט לילי) וסצנות שחורות לפי המידה.
  לגבי המעשה של קאדה, אני מאד התרשמתי.
  קודם כל היא קיצרה במקלחת שזה כבר משהו מיוחד (כאילו באמת לוותר על השחיית קאדה? וואו )
  אילו קאדה הייתה אימפולסיבית ורגשנית כמו שהיא הוצגה*
  היינו רואים שהיא פשוט עושה ומביאה לרירי, אבל היא ניסתה לא לקחת קרדיט על הקוקיה והיא נתנה בשם כולם בהתחלה וזה היה מדהים גם מצד טוהר המעשה וגם שראינו שוב שהאהבה שלה היא אמיתית. בייחוד שהיא מוכנה לעשות משהו כזה אפילו שיחשבו שזו לא היא, וגם שיחשבו אפילו שהיא לא בסדר, גם היא לא הרסה לשאר הבנות שזה לגמרי מקסים בעיני
  (הערה, היא לא הוצגה באמת ככה אבל היא הוצגה בצורה שאולי נחשוב ככה, מה שכן, היא מודעת להתנהגות המוזרה שלה וזה לא משנה לה, היא רוצה להתנהג איך שהיא מתנהגת בכוונה. אבל, היא בטוחה שהדעה עליה היא שלילית ולכן היא רגילה לקבל יחס לא חיובי כל כך. מה שראינו בפרק הזה היה כבוד והערכה למעשה שקאדה חשבה שהוא לא יזכה להערה, אבל בכל זאת הוא זכה להערכה כי הוא היה מדהים ובא ממקום טוב. מאד אהבתי את הסצנה הזו, ומאי אלופה. מעניין האם תהיה לסצנות האלו השפעה- כנראה שלא כל כך אבל כפי שטאזוסה אמרה- תודי בזה נלחמת יפה- והובסת XD )
  לגבי האבל של רירי, אמנם בחוסר צדק היא ישבה בבידוד וזה נראה הפשע ההכי גדול בשבילה
  אבל מצד שני, אולי זה דווקא חיובי שהיא ישבה לבד, להתבודד עם הצער שלה ועם החוסר שלה מיורי וישבה לחשוב עליו מספיק טוב, במקום להתערבב עם הבנות, להדחיק את הרגשות שלה מולן ולהמשיך הלאה וככה לפגוע בעצמה יותר רגשית
  אבל, כן קצת קשוחים שם עם הבידוד חדר חשוך והכל… יופי של בית ספר
  וכשרירי יצאה, באמת הסצנה הייתה מאד מוצלחת לדעתי, גם באווירה, גם בשבירת מתח וגם כשרירי נפתחה ובכתה זה הגיע בצורה הטובה ביותר
  ויויו מתוקה אמרה לה את כל מה שהיא רוצה לומר לה בזמן הזה.
  לגבי הכימיה של הבנות בפרק היא הייתה מאד מוצלחת, וגם לראות את כל הבנות מתלכדות סביב המטרה לעזור לרירי היה מקסים.
  אגב לגבי היכולות, הייתי רוצה לשאול אבל אני מתלבט האם מה שכתבת בפוסט תקף רק לאותו שבוע או גם למאחרים חח

  מיסוזו…. חוץ מזה שהיא הדמות שנראת הכי טוב בסדרה בפער, כל סצנה שלה גורמת למתח ולציפייה לפרק הבא, היא לחלוטין הטיזר של אסולט לילי חחח והיא עושה את זה טוב. הסצנה האחרונה מעלה לי כל כך הרבה ספקולציות מה המשמעות שלה.. אבל אני אחכה בסבלנות

  דיי שכחתי כמה דברים שרציתי לומר… וזה ממש מבאס לכתוב ב 2 פעמים…

  בכל מקרה תודה על התרגום המדהים ועל הטייפ
  ציינתי בשרת כדי שלא אשכח ואציין גם פה שאני מאד מעריך את היחס לטייפ ובייחוד שהוא ארוך וקשה, רק בגלל זה כנראה אשכרה עצרתי לקרוא וזה היה בהחלט שווה ומשעשע.
  גם לגבי התרגום נהנתי בייחוד הפרק עם משפטים כמו "למען יראו ויראו" וכאלה (לא זוכר מה עוד אהבתי במיוחד, אבל את זה ציינתי אז אני זוכר)
  יום טוב ^^

  1
  0
  • תודה רבה על התגובה אביב!
   הרגת אותי עם ה"לוותר על השחיה" חחחח ליטרלי עצרתי את הקריאה בשביל לצחוק
   בכל אופן אני שמחה שאהבת את הפרק ומצאת בו הרבה עניין, בין אם בחלק של קאדה, יויו/רירי, ובין אם בשאר הדברים שפחות פירטת עליהם.
   ההצעה תקפה למאחרים, מה שיכולת לגלות בעצמך אם היית מסתכל בתאריך שגיל שלח את התגובה שלו. בשבוע שהפרק יצא הוא סיים עם 3 תגובות בלבד~
   וכמובן שתמיד נחמד לי לראות שיש מי ששם לב לפרטים הקטנים והעבודה הקשה בחלק של הפאנסאב עצמו ^^
   (וכן אין על מיסוזו)
   מקווה שהפרקים הבאים גם יהיו לטעמך (:

   1
   0
 4. תודה רבה
  ^_^

  0
  0
 5. אומנם המנהל אמר שהוא יקח אחריות ויעניש את רירי, אבל האמת שלרגע הייתי אופטימית וקיוויתי שאולי הוא בעצם לא יעניש אותה בכלל או שאולי יתן לה משהו בקטנה
  אבל שבוע בידוד?! לא ציפיתי לזה
  כאילו, גם ככה יורי מתה ורירי לא במצב טוב, אז עוד לבודד אותה עם כל מה שעובר עליה?? כואב לי עליה ועצוב לי לראות אותה שם :<
  מהמם לראות עד כמה רירי אהובה ואיך כולן מתגייסות למשימה ומחפשות ביחד את הקוקייה של התלתן~
  אהבתי גם את זה שרואים שיויו עברה תהליך ומבינה את המקום שרירי נמצאת בו והיא לא רוצה שרירי תבנה סביבה חומות כמו שהיא בעצמה בנתה…
  ואז הקטע שרירי בוכה ויויו אומרת לה להוציא הכל פשוט מהמם ומרגש, הזלתי דמעה ביחד איתה.
  תודה רבה על הפרק!

  1
  0

השאירו תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*