ארץ לעולם לא המובטחת, פרק 7

שלום לכולם~
עוד שבוע עבר, ואיתו מגיע עוד פרק של יאקוסוקו. בפרק הזה אנחנו נגלה לא מעט, אבל על הדרך גם נקבל דברים שיש רק באנימה ובמנגה אין. לכסות כל מה שיש במנגה הם לא יכולים, אבל להוסיף קטעים שלא היו שם כן… טוב נו.
בכל מקרה, אני יכולה להגיד בוודאות שמהפרק הבא דברים הולכים להתחמם ממש ולהכניס אותנו לרכבת הרים משוגעת, אז תתכוננו לזה. ובסוף הפוסט יש לנו שוב פרטים מעניין, עובדות אם תרצו, שהפעם נכתבו על ידי Otoshigami מהקבוצה השותפה שלנו לפרוייקט. שימו לב שהעובדות מתייחסות לדברים שהיו בפרק, אז תחזרו אליהם אחרי שתצפו בו.

בקרו באתר של שותפינו לפרוייקט, Paradise Subs!

אז תהנו, ומאוד נשמח אם תשתפו את הטורנט~
ליה.

Torrent | Mega

עובדה I – 'המלך' של השדים

למי שלא זוכר, בפרק השלישי זכינו לראות הצצה קטנה לשולחן מלא בשדים. בשיחה שלהם הוזכר מספר פעמים שד מיוחד שככל הנראה הוא המנהיג או האדון שלהם. הוא זה שצריך לקבל את השלישייה המובחרת, הוא זה שהם 'נושאים תפילה' אליו… ואם שמתם לב, סימנו כל פנייה אליו בעיצוב קצת שונה. האזכור של הישות הזאת נמצא גם בפרק הזה, בו קרונה שואלת את אמה ונורמן האם הם שמעו "עליו". הנה השורה לאלו שפספסו את האזכור המעוצב:
pasted image 0

אז למה בעצם עיצבנו אותו, ומי זה?
לצופי האנימה המשפט הזה היה יכול להיות מאוד לא ברור אם לא שהיינו מעצבים אותו ובכך מקשרים אותו לאותה ישות שדיברו עליה בפרק השלישי. במנגה הקשר ברור בהרבה, מכיוון שהם לא אומרים סתם 'עליו' אלא קוראים לו בשם.

אז למה באנימה לא קוראים לו בשם שלו?
כדי לענות על זה, מבט אחד באופן שבו השם שלו מופיע במנגה יספיק (צ'אפטר 7 במנגה. זו הסצנה שהופיעה באנימה בפרק 3):

אני מאתגר אתכם לקרוא את השם שלו בקול! חח
מבינים את הבעיה? השם שלו סוג של מצונזר לקוראים, כך שאין ממש דרך לדעת איך קוראים לו. נכון לפרק הנוכחי של המנגה (124), השם שלו עוד לא נאמר בפירוש ועד עכשיו ממשיכים לקרוא לו בתור ה'קשקוש' הזה.
וטוב, לזה קרונה התייחסה בעצם כשהיא שאלה אותם אם 'הם יודעים עליו'. תודו שעכשיו השאלה הזאת ברורה הרבה יותר, וגם הסיבה שבגללה אנחנו מעצבים את ההתייחסות אליו באופן מיוחד ^^


עובדה II – השאלה הראשונה שנורמן שואל את קרונה

ראינו הפרק שאמה ונורמן באים לאחות קרונה לקבל מענה על שאלות שונות. הם מתחילים בתהייה האם זה בסדר לשאול כל דבר… ולאחר שהאחות מאשרת להם שכן, הם שואלים על… מכשיר המעקב. נכון? לא נכון.
השאלה הראשונה שנורמן שואל את קרונה במנגה היא:

או בעברית – "איך זה מרגיש להיות מבוגר שרוצח ילדים?". שאלה לא פשוטה בכלל שנראה שלא ממש נוח לקרונה לענות עליה, מאחר והיא מתחמקת באלגנטיות ואומרת להם שהיא 'יכולה לענות גם על השאלה הזאת', שזו הקטנת ראש ומשחק על זה שהוא שאל מלכתחילה "האם אפשר לשאול גם שאלה כזאת" ולא שאל אותה באופן ישיר.

אנחנו באופן אישי חושבים שזו שאלה מאוד חזקה וקשה שאמנם לא מוסיפה לעלילה, אבל ממש כואב היה לדעת שהיא הושמטה באדפציה הגם ככה מאכזבת הזאת.

About TsUNaMy WaVe

השאירו תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

17 תגובות

 1. תודה רבה ליה ופאראדייס, אין עליכם!

  0
  0
 2. פרק סבבה.
  הקטע שהם שאלו אותה "איך זה מרגיש להיות מבוגר שרוצח ילדים קטנים? " באמת היה חסר לי, כאילו, אתה רואה מבוגר שאמור להיות סמל לבגרות ואהבה (אם הוא/היא הורה) עובד בשביל שדים וגורם למוות של ילדים.
  תודה על הפרק ליה! כמובן שגם לפארדייס.

  1
  0
 3. תודהה

  0
  0
 4. תודה על הפרק!

  0
  0
 5. תודה רבה. (:

  0
  0
 6. פרק מעניין, תודה רבה (:
  באמת לא הבנתי איך הם לא שואלים אותה בכלל על מציאות החיים שלה, הם כבר מנהלים שיחה מפורטת ואפילו שואלים אותה אם היא ראתה את העולם בחוץ – אבל הם לא שואלים אותה שום דבר על המשמעות של התפקיד שלה. וזה עוד אחרי שאמה ממש התעצבנה על העובדה הזו בדיוק לפני זה…

  0
  0
 7. תודה רבה
  ^_^

  0
  0

השאירו תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*