ארץ לעולם לא המובטחת, פרק 8

שלום לכולם~
אז אחרי עוד שבוע, אנחנו כאן עם עוד פרק של יאקוסוקו. זה פרק נהדר ממש לדעתי, גם כי האדפציה בו סוף סוף החליטה לקחת את עצמה בידיים, וגם כי בכללי האירועים שקורים בו הם מסמרי שיער.
בכל מקרה, לפני שאעבור לפרק רק אגיד שהמילים הרשמיות לשיר הפתיחה יצאו, ואנחנו תיקנו את השיר בהתאם. בחלק מהשורות היו שינויים קטנים, ובחלק אחר היו שינויים טיפה יותר גדולים.
ועוד משהו אחד אחרון – גם הפעם יש לנו 'הידעת' קטן לפרק, שאותו הפעם אני כתבתי. הוא מדבר על משהו שקורה בפרק עצמו, אז תצפו בפרק לפני שאתם קוראים אותו!

בקרו באתר של שותפינו לפרוייקט, Paradise Subs!

אז תהנו, ונשמח מאוד אם תשתפו את הטורנט!
ליה~

Torrent | Mega

הידעת?
בסצנה בה קרונה מדברת עם סבתא, אנחנו זוכים לראות (לראשונה בסדרה, יש לציין) פלאשבק. בפלאשבק אנחנו רואים את סבתא בתור מאמא. לאחר מכן, סבתא אומרת לקרונה שהיא בחיים לא תוכל להחליף את איזבלה, מאחר ואיזבלה והילדים שלהם כולם מיוחדים. ספציפית, סבתא מתייחסת לאיזבלה כ"ילדה", מה שאומר לנו שהיא הייתה המאמא של איזבלה כשאיזבלה הייתה קטנה וגדלה בבית. מי מכם שאולי צפה בפרק לפני כן עם תרגום לאנגלית, שם לב שאת המשפט תרגמו שם ממש עם המילה 'איזבלה', למרות שזה לא מה שסבתא אומרת. אז האמת, שמקור ה'בלבול' הזה נוצר מאחת התכונות שאני יותר אוהבת ביפנית כתובה:

מאחר ואני מאמינה שרובכם לא יודעים לקרוא יפנית, אסביר מה רואים פה. מצד אחד, כתוב כחלק מהטקסט את המילה 'איזבלה'. אבל באותיות קטנות יותר, שתפקידן הוא להורות איך להגות, כתוב 'הילדה הזו'. בעצם אנחנו מבינים מזה שסבתא עדיין מתחייסת לאיזבלה כמו לילדה שלה. אני מניחה שבמנגה עשו זאת כי זה יכל אולי להיות מבלבל ולא ברור למי היא מתכוונת. אבל בכל מקרה, זה משהו שאי אפשר להעביר באנימה כל כך, ועוד יותר לא בתרגום – מאחר שאנחנו יכולים לשמוע רק את ההגייה כמו שהיא, בלי לדעת שבעצם יש סאבטקסט, כמו במנגה.

About TsUNaMy WaVe

השאירו תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

16 תגובות

 1. תודה על הפרק!

  0
  0
 2. וואו איזה פרק…
  הסדרה הזו עצמתית ממש.
  תודה רבה (:
  מי הילדה הזו עם הצמה הארוכה שניסתה לברוח בפלאשבק ורואים את הסבתא בתור מאמא אומרת לה לחזור? זו איזבלה? או קרונה? או ילדה שאנחנו עוד לא מכירים?

  0
  0
  • בבקשה!
   ואענה לשאלתך, אבל שימי לב שזה קצת ספוילר

   הילדה עם הצמה הצג
   0
   0
   • או, וואו, זה מסקרן בהחלט.
    היא דמות שמאוד מעניינת אותי באופן כללי, מעניין עד כמה הם יתנו לנו להיכנס לעולם הפנימי שלה בהמשך.

    0
    0
    • אני בהחלט מקווה שיחשפו עליה כל מה שחשפו עליה במנגה. הפרק הזה ספציפית בהחלט הראה שיפור של האדפציה, אז אני אופטימית בנושא.

     0
     0
 3. תודה רבה על הפרק. ^^
  נורא מעניין אותי מה יקרה בסופו של דבר.

  0
  0
 4. פרק נהדר~
  תודה על הפרק! ובוקר טוב!

  0
  0
 5. עוד לא צפיתי בסדרה אבל זה ממש נחמד שאתם מסבירים דברים מעבר למה שמוצג באנימה. אישית אני לא אוהב מנגות ואני שונא שיש שינויים בין המנגה לאנימה (בעיקר שינויים כאלה שאין להם שום סיבה), אז זה ממש יועיל להבנה.
  מקווה רק שאזכור את כל הפוסטים האלה עד שאצפה חח
  אה , ותודה רבה 🙂

  0
  0
  • אתה תמיד יכול פשוט לחזור לפוסטים לפני/אחרי שאתה צופה ^^
   וחבל שאתה שונא מנגות חח. אישית אני חושבת שמנגה ואנימה אלו שתי מדיות שונות, ולכן הגיוני שיהיו בינהן פערים. כשאני מכירה את חומר המקור (כמו עם יאקוסוקו) אז כן, זה מעצבן אותי, אבל אני עדיין מקבלת את זה שיש דברים שאי אפשר להעביר במדיה אחת כמו שיש דברים שאי אפשר להעביר במדיה השניה.
   ובבקשה~

   0
   0
 6. היי, תודה רבה!!!!
  אמממ… זו רק אני, או שאמרו את השם של מלך השדים?

  0
  0
 7. תודה רבה
  ^_^

  0
  0

השאירו תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*