דבורת מכתבים, פרק 25 (סוף עונה 1)

שלום לכולם ושבוע טוב.
קצת יותר מחצי שנה עברה מאז שהכרנו את לאג הצעיר, והיום אנחנו הולכים להיפרד ממנו ומשאר הדמויות האהובות עלינו לזמן מה. ניחשתם נכון, אני כאן כדי לפרסם את הפרק האחרון של העונה הראשונה.
בפרק הזה הסיפור בעיר מי דבש יגיע סוף סוף לכדי סיום, אך לקראת סוף הפרק מצפה לנו הפתעה לא פשוטה.
וכמו שהבנתם מהניסוח, כן, יש עונה שניה לסדרה הזאת. וכן, אני כנראה אתרגם אותה, אבל זה לא יקרה בקרוב בכלל. מי שרוצה לדעת עוד פרטים מוזמן לקרוא את החפירה הארוכה שלאחר הקישורים, ומי שלא מוזמן להסתפק באמירה הזאת. אני רק מודיעה מראש שאני הולכת להתעלם מכל סוג של תגובה שתכיל "האם/מתי תתרגמי את עונה 2?". התשובה לשתי השאלות האלו ניתנה לכם בדיוק לפני שני משפטים.
ועכשיו, לקישורים. מקווה שתהנו מהפרק האחרון!
כרגיל הקישור לטורנט הוא באץ' לכל הסדרה, אז אם ברצונכם להוריד רק את הפרק האחרון, סמנו בטורנט שאתם רוצים רק אותו. אבל אנחנו מאוד נשמח אם תורידו הכל ותעזרו לשתף ^^

Torrent | Drive

ועכשיו לחפירה המסורתית. אני לא יודעת אם זו באמת תהיה חפירה, אבל עדיף להכין את הקוראים מראש.
דבורת מכתבים היא אחת מהאנימות האחרונות בהן צפיתי לפני שהתחלתי ללמוד באוניברסיטה. כלומר, זה כבר היה ממש מזמן חח. במקור שמעתי על האנימה הזאת עוד כשהיא יצאה, אי שם ב-2010, וזכרתי שהעיצובים בה משכו אותי. וטוב, העיצובים בהחלט לא אכזבו חח. וגם לא האנימה עצמה. היא אמנם רחוקה מלהיות מאסטרפיס או האנימה הכי אהובה עליי, אבל היא הייתה חמודה וכיפית.
על כן, ביום ההולדת של הקבוצה לפני שנתיים, כשלא הייתה לי שום אנימה שרציתי לתרגם באופן נלהב כמו בדרך כלל, דבורת מכתבים מצאה את עצמך יחד עם עוד שתי אנימות אחרות בסקר, בתור אנימות ש"אני אוהבת מספיק כדי לתרגם, אבל אם תהיה אנימה אחרת שיותר מלהיבה אותי אני כנראה אוותר עליהן". האנימה הראשונה מאותן שלוש שתורגמה הייתה בקרוב אהפוך אלייך, ולמרבה הפלא גם לאחריה עדיין לא הייתה לי אנימה מלהיבה חדשה לעבוד עליה, ועל כן התחלתי לעבוד על דבורת מכתבים.
דבורת מכתבים היא אנימה יחסית ארוכה (לא כמו הפרוייקטים הבאמת ארוכים שהיו פה, אבל כן יותר ארוכה מרוב הפרוייקטים שמתפרסמים כאן בד"כ), ולכן היוותה מחוייבות גדולה שלדעתי עמדתי בה כמו שצריך. אבל בזמן שעבדתי עליה, לשם שינוי סוף סוף התחילו לצוץ שוב אנימות שאני הרבה יותר רוצה לעבוד עליהן. ועל כן, למרות שהיה לי נחמד לעבודה על דבורת מכתבים, אני מעדיפה לעבוד על דברים אחרים עכשיו. לכן לא תראו את העונה השניה כאן בזמן הקרוב, או אפילו הרחוק. כל מי שלא יכול להתאפק (ואחרי פרק סיום כזה, אני בהחלט יכולה להבין), יותר ממוזמן ללכת לצפות בעונה השניה באנגלית, או לעבור לקרוא את המנגה.
ואם כבר עברתי באלגנטיות לדבר על צופי הסדרה כאן באתר, האמת שאפילו מהבחינה הזו יש לדבר תפקיד לא קטן בסיבה שאין לי חשק לתרגם את העונה השניה כרגע. אחת הסיבות לכך שאני מתרגמת היא שאני רוצה להפיץ את האנימות שאני אוהבת לקהל רחב יותר. אני רוצה שאנימות שאהבתי יהיו מוכרות יותר ויגיעו לכמה שיותר אנשים. אם קראתם את הפוסט עד עכשיו, אתם מבינים שאמנם אני אוהבת את דבורת מכתבים, אבל לא בצורה מופרזת. כדי להחזיק את ההתלהבות שלי מהסדרה (ובין השאר גם את הרצון שלי לעבוד עליה), נורא חשוב שיהיה לי עם מי לדבר איתו עליה. שאני אראה שצופים מתעניינים בה באמת, דנים עליה, משתפים מה הם אהבו ומה הם לא. אתם לא צריכים אותי בשביל שאספר לכם שכל זה לא היה במהלך פרסום הפרוייקט. אם תרפרפו למשל על פרקים של שבעת חטאי המוות, תוכלו לראות בדיוק איך זה נראה כשאנשים מתעניינים ומגיבים לעומק על סדרה. ופה, זה לא היה.
לסיכום, אלו הסיבות שבגללן אני לא מתכוונת לתרגם את עונה 2 בזמן הקרוב (או אפילו בכלל):
1. דבורת מכתבים מראש לא הייתה בראש סדר העדיפויות ואילו הנסיבות היו אחרות, סיכוי גדול מאוד שמעולם לא הייתי עובדת עליה. כעת זה תקף לעונה 2.
2. יש כרגע אנימות אחרות שהרבה יותר מלהיב אותי לתרגם אותן.
3. חוסר ההתלהבות מהאנימה והמחסור בדיונים משמעותיים עם הצופים כיבה את ההתלהבות שלי לשתף את העולם עם הסדרה הזו, התלהבות שגם ככה הייתה נמוכה.
כדי להרחיב על נקודה 3 אם עוד לא הבנתם את זה מהפסקה האחרונה: כשיש אנימה שאני מאוד אוהבת, כגון סטארלייט, לא כזה אכפת לי אם אנשים ידברו עליה או לא כמה ולמה. כי אני פשוט אוהבת אותה כ"כ שאני מסוגלת לדבר ולחשוב עליה שעות, גם לבד עם עצמי, וגם עם אנשים אחרים בקהילות אחרות ובשפות אחרות. לעומת זאת בסדרות שאני רק מחבבת, כמו דבורת מכתבים, אם אין לי עם מי לדבר, בסוף הסדרה יכולה להמאס עליי. לא ברמה של לנטוש פרוייקט באמצע (ולכן העונה הסתיימה כמו שצריך), אבל כן ברמה של לא לרצות להתעסק עם שאר הדברים שלה. האמת שזה גם יכול היה מאוד להיות המצב עם שבעת חטאי המוות. את העונה הראשונה אהבתי מאוד, אבל לאט לאט ההתלהבות שלי ירדה, והיום מה שבעיקר מחזיק אותי זה הכיף שבלדבר עם הצופים על הסדרה ומה שקורה בה (וגם עוד סיבה אחרת אבל היא לא קשורה לנושא ועל כן לא אפרט אליה).
טוב, נראה שבסוף זה באמת יצא חפירה חח… ובכל מקרה, זה כל מה שיש לי להגיד. אני יודעת שלא אמרתי הרבה על התוכן של הסדרה עצמה, אבל טוב, אם באמת היו כאן צופים שהייתי רואה שאפשר לדבר איתם על דברים כאלה כנראה שכל החפירה הזו לא הייתה קורית מלכתחילה (;
נתראה בהמשך השבוע עם פרק נוסף של החטאים,
ליה.

About TsUNaMy WaVe

השאירו תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

12 תגובות

 1. אני רוצה להודות על כך שתרגמת את הסדרה, זה לא מובן מאליו בעיקר בעת הנוכחית שבאה אנשים מפסיקים תרגום באמצע העונה כי אלף ואחד תירוצים שונים. למרות שנפלתי ממנה באזור פרק 5 או 6 אני בטוחה שיש אנשים שמחבבים אותה, חבל רק שהם לא מגיבים ומנסים ליצור עניין.
  מחכה בצפייה לשאר הפרויקטים שלך

  0
  0
 2. היי ליה, האמת שממש אהבתי אותה… וממש התלהבתי שהתחלת לתרגם אותה… אולי לא הראתי את זה מספיק…
  אני זוכרת שכשצפיתי בה, התחלתי לצפות מהעונה השנייה ואז איכשהו הגעתי לעונה הראשונה… יש לי את כל הפתיחים ושלושה מתוך ארבעה סיומים.
  תודה רבה על העונה הראשונה, זה לא מובן מאליו. במיוחד אם את אומרת שדבורת מכתבים לא היתה בממש אהובות שלך.
  אני מאוד מעריכה אותך על התרגום, בצורה כזאת שאת גורמת לי לרצות לנסות לתרגם גם… אני פשוט פוחדת להוציא מתחת ידי זבל שיבייש את הגדרת הפאנסאב…
  אני זוכרת גם שאחד החלומות שלי היה לעשות קוספליי ללאג, אבל זה לא יצא לפועל…
  ואף פעם לא היה לי עם מי לדבר עליה… אז היא קצת נשכחה…
  תודה רבה לך.
  אם יתחשק לך לתרגם את העונה השניה, אני ממש אשמח. ואם לא, אני אהיה בסדר עם זה.

  1
  0
 3. סליחה שלא הראיתי מספיק התלהבות… לא רציתי להרוס בספויילרים לאלו שצפו בזה בפעם הראשונה…

  1
  0
 4. וואיי כמו שרשמתי לפני שבועיים בערך החצי שנה הזו עפה בטיל ואני לא מאמינה שכבר סיימנו את העונה הראשונה 🙂
  ועכשיו נסכם – האמת שביחס לאנימות פנטזיה במסווה של סיפור גיבור שונן טיפוסי (דברים שהם לא הסגנון שלי), האנימה הזו ממש הפתיעה מכמה שאהבתי אותה ונהנתי לצפות בכל פרק מידי יום בשבוע. כן, יש דברים שהם סטנרטיים לאנימות שהולכות לכיוון הזה, ועם כל זה האנימה הזו ציירה עולם יחודי משלה והביאה היתה רעיונות וסיפורים מקוריים. הקונספט הלילי מהממם, הדמויות חביבות וכיף לראות אותם מתפתחות, וכמובן הארטסטייל קסום והשירים אהובים ביותר ומתנגנים אצלי בפלייליסט, שאלו בונוסים ענקיים. והכי נהנתי מהסיפורים הקצרים, שהיו קלילים והיה להם רגש ועומק מה.
  התחלתי לצפות בה כי אני מאוד אוהבת את הטעם שלך באנימות ותרגמת כמה מהאינמות הכי אוהבות עליי ביותר.
  ופשוט הופתעתי ונהנתי ממנה ממש. אז אם או כש.. תמשיכי לתרגם את העונה השנייה אצפה בה בציפייה.
  באופן כללי אני רוצה להגיד לך שאני מאוד מעריכה אותך כבן אדם. את העקרונות שלך ואת האופן שאת לא זונחת אנימות שהתחלת באמצע ומתמידה ומשקיעה בלי סוף (וכמו שאמרתי הטעם שלך זה עוד בונוס אדיר חיחי).

  ותודה רבה על התרומה האדירה שלך לפאנסאב העברי, האיכות והכמות כאן יוצאת מגדר הרגיל ופשוט כיף שיש את הפאנסאב הזה❤️

  3
  0
 5. ילדת אנימה ודברים מוזרים ומארוול ודיסי

  אממ אני יתחיל עוד מעט אולי את הסדרה הזאת ורק רציתי להגיד שאתם פאנסאב ממש טוב והתרגום אכותי והסדרות פה ממש טובות אשמח שתתרגמו את המנגה של ארץ לעולם לא המובטחת

  0
  0
 6. תודה רבה
  ^_^

  0
  0
 7. היי! אחרי שנתיים, סיימתי היום את העונה המקסימה הזאת (:
  האמת היא שממש אהבתי הרבה דברים באנימה הזאת – בעיקר את הלב שלה, יש בה המון רגש מה שהופך כל פרק כמעט לקסם בפני עצמו. מאוד אהבתי את הסיפורים הצדדיים בעיקר בגלל זה.
  אי אפשר להתעלם מהדמיון הנושאי בין הסדרה הזו לבין ויולט אברגרדן, שהיא אחת האנימות האהובות עליי, מעניין אם קיימת השפעה ישירה של דבורת מכתבים על ויולט אברגרדן (הייתי מנחש שכן…)
  גם העלילה המסתורית הייתה מסקרנת, והעולם של האנימה היה ממש יפה ומעניין וגרם לי להסתקרן מה יקרה בהמשך.
  כיף לשמוע שאת מתכוונת לתרגם את העונה השנייה! אני מצפה לזה, ומקווה שאוכל לצפות בפרקים כשיצאו וגם להגיב עליהם בזמן היציאה כמו שאני עושה כאן באתר בתקופה האחרונה וזה ממש כיף 3>
  תודה רבה על העבודה הנהדרת, היה תענוג 3>

  2
  0
  • בבקשה! שמחה שהמשכת עד הסוף, גם אם זה לקח הרבה זמן חח
   אני באמת צריכה לראות ויולט אברגרדן כבר… זה יקרה! מתישהו חח.
   אין ספק שהעולם של טגאמי באצ'י אחד היפים והמעניינים 🙂

   1
   0

השאירו תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*