דיג'ימון הרפתקה: התפתחות אחרונה, קשרים

שלום לכולם!
היום אני כאן אני כדי להביא לכם את הסרט האחרון שיצא בסדרת דיג'ימון! הרבה זמן שלא היה דיג'ימון באתר, אז אותי זה די מרגש חח. הסרט הזה מציג את הסיפור האחרון של החבורות מהעונות המקוריות "דיג'ימון הרפתקה" ו-"דיג'ימון הרפתקה 02" (אבל כמובן שאלו מהרפתקה הראשון מקבלים יותר פוקוס. אבל אלו מ-02 כן מקבלים די הרבה זמן מסך יחסית לזה שהם לא היו קיימים בטרי!). לקריאה נוספת על פרטי הסרט ותקציר שלו, אתם מוזמנים להציץ בעמוד שנפתח רק לכבודו.
אם במקרה כבר יצא לכם לצפות בו עם תרגום באנגלית, ודאי ראיתם שבתרגום הזה היו חסרות המון שורות, ובכללי הוא היה די מוזר ומבלבל, עם מושגים מהדיבוב האנגלי ומה לא. תהיו בטוחים שהתרגום שלנו כאן שלם, נכון וברור (;
מעבר לזה לא אכביר במילים, זה יבוא אחר כך. ועכשיו, לקישורים!

Torrent | Drive | Mega

אני חייבת להודות, הסרט הזה ממש הפתיע אותי לטובה. אבל לפני שאעבור לדבר על הסרט עצמו, אני רוצה להגיד כמה מילים על העבודה עליו.
דבר ראשון – שאפו ענקי לטייפסטר שלנו Shaykoko2 שהכין את הלוגו המדהים בסרט הזה. אמנם כאן אתם רואים רק תמונה שלו, אך מדובר באפקט לא פשוט בכלל ששי חיקה בצורה מדהימה. כל הכבוד שי!
מעבר לזה, אני כרגיל עשיתי הכל. היו עוד כמה טייפים קטנים לעשות חוץ מהלוגו, והם דווקא היו די כיפיים. העובדה שהייתי צריכה לתרגם שורות שלמות לבד לא הייתה משהו נוראי כל כך, משום שאני כבר מורגלת חח. גם ככה התרגום באנגלית היה בינוני מינוס, אז לא הסתמכתי עליו יותר מדי. הסרט הזה באמת נהדר לדעתי ומאוד נהנתי לעבוד עליו – אני מקווה שיראו את זה על ההוצאה ^^
ועכשיו באמת הזמן לדבר על הסרט. לפני שאגיע לבשר, אגיד שלפי דעתי כל הפרטים הטכניים (אנימציה, מוזיקה, בימוי וכו') נעשו בצורה מושלמת. באמת שאין לי דבר אחד רע להגיד עליהם. עכשיו אעבור לדבר על התוכן, ועל כן אכניס את כל מה שיש לי להגיד לתיבת ספוילר, כדי לא להתחיל להפריד בין הספוילרים ללא ספוילרים. פשוט תחזרו לקרוא אחרי שתצפו~

ספוילרים כבדים לסרט!
אתחיל קודם בדברים הטובים, שהם לגמרי הרוב. אני חושבת שהסיפור שהסרט מציג לנו הוא אחד הטובים בכל הפרנצ'ייז של דיג'ימון. מתאים בדיוק לסרט ולמסר ההתבגרות שהסרט מנסה להעביר. מעבר לזה, אני חושבת שמנואה היא דמות שעשויה טוב מאוד. כשהאופי האמיתי שלה מתגלה הסרט הצליח להעביר את תחושת הקריפיות שהיא נותנת בצורה מדהימה. ממש אהבתי את מנואה, ולא ציפיתי שאוהב ככה דמות חדשה שבאה רק לסרט. אז שאפו ליוצרים על זה.
מעבר לזה, ממש נחמד לראות שוב את הילדים מ-02! וגם יש להם תפקיד יחסית ממש גדול, יותר אפילו משל רוב הילדים מהעונה המקורית! זה הפתיע אותי ממש לטובה, אחרי היחס המחפיר שהם קיבלו בטרי. היה כיף לראות איך הם גדלו ואת האינטרקציות בינהם.
לבסוף, אני רוצה לציין לטובה את זה שהסרט נשאר נאמן לעצמו ולסיפור שהעביר, אך עדיין קרץ לא מעט לסדרה המקורית ול"אפילוג" שראינו בסוף עונה 2. רוב הילדים נראים באמת עוסקים בעבודה שניתנה להם בסוף 2, אבל הפעם אנחנו גם רואים מעבר – איך הם הגיעו לזה. אני כן שמחה אבל שנראה שהסרט התרחק קצת מהסופים הפחות מרשימים (למשל של מימי ושל מיאקו חח). ואם כבר הסוף, במהלך השיר סיום כשאנחנו רואים שוב את כל הילדים, אהבתי מאוד שהם עשו שקל מאוד להבחין בין אלו שעדיין עם הדיג'ימונים שלהם לבין אלו שהשותפות שלהם כבר הסתיימה. זה נתן לנו עוד זווית ראיה קטנה בנוגע לקונפליקט הראשי של הסרט, והפעם מנקודת המבט של האחרים.
וזה מוביל אותי… לחלקים שפחות אהבתי. יש הרבה פחות מהם, וגם אלו שיש הם לגמרי ניטפיקיים, אז אציין אותם בנקודות.
– הסרט, כרגיל, מתמקד בעיקר אם לא אך ורק ביאמאטו וטאיצ'י. אני מבינה את זה שהם הילדים הראשיים, באמת שאני מבינה את זה. אבל זה לא יעזור – האפליה הזאת מעצבנת אותי עוד מאז שהייתי קטנה וצפיתי בסדרה בטלוויזיה. אם הם רצו שיהיו רק שני ילדים ראשיים, הם לא היו צריכים להציג את שאר הילדים בסדרה בתור ראשיים באותה מידה. שלא לדבר על זה שטאיצ'י ויאמאטו קיבלו גם את רוב הזמן בטרי. לא חסר להם שום דבר. ואני חושבת שהסרט הזה היה יכול להעשות בצורה לא פחות טובה אם היו נבחרים שני ילדים אחרים לעמוד במרכזו. למען האמת, היה קצת מוזר לי שהראשונים שהופיעה להם טבעת אור מהחבורה היו טאיצ'י ויאמאטו – שני אלו שבכלל לא היה להם מושג מה הם רוצים לעשות עם החיים שלהם עדיין. איך זה לא קרה לג'ו, שליטרלי כבר נמצא בהתמחות שלו? לקושירו, שליטרלי כבר מנהל חברה משלו? למימי? הייתי קוראת לזה חור בעלילה אם לא הייתי יודעת שזה ניטפיקי חח… עוד אופציה: סורה ליטרלי איבדה את פיומון לפני שהסרט נגמר, אז יש מצב שהטבעת אור שלה הייתה לפני טאיצ'י ויאמאטו. בסדר, הגיוני, היא הייתה מאוד עמוק בעניין הלהמשיך הלאה, אבל גם להישאר עם פיומון כמה שיותר. למה שלא נראה את זה מנקודת המבט שלה??? קיצר, הבנתם.
– הסוף של מנואה. עכשיו זה לא רק ניטפיקי אלא כ"כ סובייקטיבי שזה בטח יכאב לחלק מהקוראים חח. כמו שאמרתי קודם, ממש אהבתי את מנואה, אז לראות שהיא סיימה בכלא היה לי ממש קשה. אני לגמרי מבינה שמה שהיא עשתה זה לא בסדר, אבל מרגיש לי שהיא קורבן של הנסיבות לא פחות מכל אחד אחר. בסופו של דבר גם בה אאוסמון שלטה. גם היא רק רצתה שיצילו אותה. כן, היא הייתה אובססיבית להחזיר את מורפומון (זה קצת הזכיר לי את האישה ההיא מטרי, שכבר הספקתי לשכוח איך קוראים לה חח), אבל היא באמת האמינה שמה שהיא עושה זה הפתרון הנכון לכולם – וגם לעצמה! זה לא שהיא ניסתה לשלוט בהם או משהו כזה… אני מניחה שהיא פשוט קצת מזכירה לי את בננה מסטארלייט, ולכן זה כל כך קשה לי חח. למרות שרק ראינו אותה נעצרת ולא מעבר, אני רוצה לקוות שהיא איכשהו יצאה מזה עם עונש קל יחסית… לעזאזל אני אוהבת את מנואה!
זה הכל לפוסט הזה. אולי לסיום אתן פרט משעשע. בכיתי כשצפיתי בסרט – וגם בכל פעם שעברתי עליו תוך כדי עבודה. בכיתי תוך כדי תרגום, בכיתי תוך כדי תזמון, בכיתי תוך כדי עריכה… הבנתם בקיצר חח. אולי זה לא אומר הרבה, כי אני בוכה יחסית ממש בקלות, אבל העובדה שלמרות שעבדתי על זה לא 'התחסנתי' כנראה אומרת משהו על הסרט הזה 3: מקווה שתהנו ממנו כמו שגם אני נהנתי!
אה, אולי זה זמן טוב להודיע שהחלטתי כן לתרגם את הרימייק שיוצא בימים אלו לעונה הראשונה. למרות ההתחלה הצולעת ביותר, זה ממשיך לא רע בכלל ואני נהנת. אבל אני הולכת להתחיל לעבוד על הסדרה רק כאשר יצא הבלוריי, אז יש עוד זמן!
עד כאן. נתראה ביום ראשון עם עוד פרק של טגאמי באצ'י.
ליה~

About TsUNaMy WaVe

השאירו תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

37 תגובות

 1. איזו הפתעה נעימה! כמה חיכיתי לסרט הזה!!
  תודה רבה תותחית 3>
  נ.ב
  שמח שהחלטת לתרגם את הרימייק לעונה הראשונה

  1
  0
 2. תודה רבה! אז אני מבין שצריך להתכונן נפשית לקראת הצפייה בסרט.
  חייב לראות את טרי לפני הסרט הזה או שאין קשר?
  ואיזה כיף לשמוע שתתרגמי את הרימייק.
  יצא לי לתרגם את הפרק הראשון כשהוא יצא ואז הם יצאו להפסקה בגלל הקורונה אז לא חזרתי אפילו לצפות חח
  שמח לשמוע שהסדרה משתפרת, אם כי ממש אהבתי את שני הפרקים הראשונים 🙂

  0
  0
  • בבקשה.
   לפי דעתי אפשר לא לצפות בטרי. כן יש בסרט איזכור פצפון לילדה שנוספה והייתה חלק מרכזי בטרי (אבל היא גם הלכה בסוף טרי….) אבל לא הייתי אומרת שזה חשוב יותר מדי. זה נכנס לקטגוריית ה"נחמד שהם זכרו והזכירו".
   אני לא נהנתי מהפרקים הראשונים בכלל כי הם הרגישו לי כמו נטו פאנסרוויס וגם היו לוקים בעוד תחומים. מהרגע שהרימייק באמת התחיל את מה שהוא טען שהוא בא לעשות (כלומר, רימייק, סיפור שלם מההתחלה) זה השתפר.

   1
   0
 3. קודם כל תודה ענקית!!! ראיתי את הסרט עם תרגום לאנגלית אבל חיכיתי גם שאתם תוציאו, גם כי התרגום שם היה די בעייתי (שליש מהמשפטים לא תורגמו) וגם כי העבודה שלכם מצויינת.
  סרט מדהים! ראיתי אותו בפעם הראשונה שעה וחצי אחרי שנכנסתי לבידוד והייתי גם ככה במצב רוח די באסה (ראש השנה בבידוד) ואז הסרט ממש הוריד לי את המצב רוח עם הסוף שלו, אבל אחרי כמה זמן התגברתי על זה.
  כאילו כל סרט יש את הקרב נגד הרע, מסתיים ואז הכל טוב ויפה, ככה חשבתי כשראיתי אותו. ואז היה עוד קטע קצר, אמרתי נראה, ואז פשוט התחרפנתי ממה שהם עשו.
  את לא יודעת כמה שמחתי שתירגמת את העבודת גמר של טאיצ'י, אני ממש רציתי לדעת מה כתוב שם ובדקתי במלא מקומות ולא ידעתי מה כתוב שם.
  ודבר אחרון, די התבאסתי שלא תירגמתם את השיר kizuna, זה נשמע אחלה שיר.
  אה ובנוגע לשיר, היום הייתי בסופר ושמעתי מנגינה שממש הזכירה לי את השיר, ואז אמרתי אני חייב לראות אותו היום.
  אז לסיכום תודה ענקית!!!!

  1
  0
  • בבקשה!
   כן, אין ספק שהסרט יכול להשאיר אותך במצב רוח מבואס (אבל לדעתי השיר סיום דווקא מפצה על כך – הוא נורא אופטימי ומביט לעתיד, ואותו כן תרגמתי). בכל מקרה, שמחה שנהנת מהתרגום ^^ כמו שאמרת בעצמך התרגום באנגלית היה חסר וגם לא היה תרגום לעבודת הגמר, שאלו לגמרי דברים שחשוב ש*כן* יהיו.
   לגבי השירי אמצע, בטח ראית שאין תרגום לאף אחד מהם (רק לפתיח ולסיום יש). זה הרגיש לי כמו הרבה עבודה מיותרת, לשירים האלה אין יותר מדי משמעות למה שקורה תוך כדי והם היו רק מפריעים (במיוחד השיר שאתה קורא לו קיזונה. שמו הוא Sono Saki e, והוא מגיע ברגע אקשן משמעותי שחבל להסתיר עם שיר שלא חשוב כדי להבין את מה שהולך).

   1
   0
 4. תודה על ההשקעה והתרגום!

  1
  0
 5. את האמת חשבתי על זה עכשיו, מרגיש לי כאילו הסרט הזה כן עשה רפרנס לטרי. בסוף הסרט השישי של טרי, גאבומון חיבק את יאמאטו ואמר לו שהוא רוצה להיות איתו תמיד, לראות אותו הופך לאבא ולסבא (היה קטע די מרגש), ופה בסרט כשיאמאטו נסע באופנוע שלו להציל את טאקרו, גאבומון אמר לו שלא משנה מה הוא נשאר איתו, אז זה הרגיש לי כאילו הוא מזכיר לו את מה שהוא אמר לו אז (וגם בסוף הסרט שהוא לא זכה כביכול לראות אותו גדל, למרות שאח שלי העלה תאוריה די מעניינת איך חזרו להם הדיג'ימונים בסוף העונה השנייה)

  1
  0
 6. איזה תזמון!
  בדיוק סיימתי את הפרק האחרון של דיג'ימון פרונטיאר ושקלתי אם להמשיך לצפות בעוד דברים של דיג'ימון וזה העלה את החשק.
  תודה על התרגום.

  1
  0
 7. הבנתי שלשאר הילדים הבוגרים, ג'ו, מימי, סורה וקושירו, יצרו סרטונים קצרים שמסברים על חייהם.
  1. האם את יודעת איך ניתן למצוא אותם (מלבד זה של סורה הוא בערוץ היוטויוב)?
  2. אם צפית בהם, מה דעתך עליהן?
  3. תודה רבה על התרגום 🙂

  1
  0
 8. הטריילר לסרט הזה הוריד לי ממנו כל חשק, כי הבנתי ממנו שבעצם הם הולכים להתעלם מהסיום של עונה 2 וזה פגע, בעיקר אחרי היחס של הילדים מ02 בטרי. אבל אז הודיעו שנראה את הילדים מ02 וגם כתבת שהם מתייחסים לסיום בכבוד, ולכן ניתן לסרט ניסיון.
  תודה על התרגום ושיתוף דעתך

  0
  0
 9. משתמש אנונימי (לא מזוהה)
  הצג
  0
  2
  • בתור ילדים, ה"התבגרות" שהם עברו (כמו למשל להבין דברים חשובים ושאר הדברים שראינו בסדרה לפני כל התפתחות חדשה) עזרה לדיג'ימונים להגיע לרמה יותר גבוהה.
   אבל בתור מבוגרים, ההחלטות שלהם הובילו להתבגרות שמשמעותה הייתה צמצום הפוטנציאל האינסופי. כלומר, בחירות שמצמצמות את האפשרויות לעתיד – כמו בחירת מסלול חיים בעבודה מסוימת.
   ככה אני הבנתי את זה בכל אופן. אני מסכימה שבסרט עצמו ההסבר היה לא משהו.

   1
   0
 10. הסימבוליזם בסרט הזה מדהים, הם מתכתב עם הפתיח של העונה המקורית, שמופיע גם כאן, בצורה מושלמת.
  פרפרים וכנפיהם.
  פשוט *נשיקת שף*

  1
  0
  • אין ספק שבצפיה חוזרת אפשר למצוא מלא דברים חמודים כאלה.
   העץ של מנואה, ממש בהתחלה…….

   0
   0
   • מה עם העץ של מנואה?

    0
    0
    • הוא מופיע בהתחלה לפני שיודעים מי היא ומה היא. וזה ממש לפחות משניה, אז לא באמת זוכרים את זה כשצופים בסרט בפעם הראשונה. אבל בפעם השניה קולטים את זה ומבינים מיד.

     0
     0
 11. וואי איזה כיף ממש חיכיתי לסרט הזה. אני ממש שמח שאת הולכת לתרגם את הרימייק כי כנראה שאחרי הסרט הזה אני אהיה ממש עצוב (הבנתי את זה רק בצפייה בטריילר, אני לא אוהב סופים 😕)
  תודה רבה!

  1
  0
 12. תודה!
  איזה כיף!!
  עוד לא ראיתי אבל כיף שאת אומרת שהוא טוב:) ממש פחדתי שהוא יהיה מעפן…
  תודה ענקית על כל ההשקעה!!

  1
  0
 13. תודה על ההשקעה,
  יש לך MAL? בגלל שאת בוחרת אנימה מאוד מעניינות אני סקרן לדעת מה הדעות שלך ובמה צפית ואת ממליצה גם אם לא תירגמת.

  0
  0
 14. זה שבר אותי לגמרי שזה נגמר ככה, מבין את מה שרצו להעביר בעיקר לקהל הותיק(טוב בגיל 26 ואני מזיל דמעה בגלל אנימה).
  מאוד הייתי בעד הסוף של 02 אבל תמיד אוהב את דיג'ימון, גורם לי לשקול לראות העונה החדשה שהוציאו עם המקוריים.
  את האמת רציתי לראות גם מי מתחתן עם מי או לפחות זוגיות בין טאקרו להיקארי.
  סורה איכזבה אותי בסרט הזה אבל זו הדרך שהיא בחרה.

  בכל מקרה הסרט הזה בדירוג myanimelist בשבילי הוא 8/10, אנימציה מצויינת, סיפור טוב כולל המון נוסטלגיה ופונה ישירות לקהל שאהב וצפה באנימה המקורית מלפני 20 שנה.
  עדיין אשמח לעוד איזה סרט או ספיישל שיראה את העתיד שלהם מבחינת משפחה למרות שכבר אין פוטנציאל לדיג'ימונים עצמם.
  השאלה היא לאן נעלמו הדיג'ימונים? לא קיימים יותר מעבר לנתונים? דיי אכזרי.

  תודה על ההשקעה, לא מובן מאליו שבזכותך הספקתי לראות את כל העונות האהובות עליי(הראשונה, טיימרס וסייברס) מחדש ולסיים את הכל.

  1
  0
  • בבקשה!
   וגם אני בת 26 ובוכה מאנימה, ודי הרבה אפילו חח.
   לגבי הזוגיות ומי התחתן עם מי – אני מניחה שהסוף של עונה 2 תקף בקטע הזה. בניגוד לעניין העיסוק העתידי שלהם, בנושא הזה לא הייתה שום סתירה (וגם לא אישור, אבל עדיין) אז אני מניחה שזה נשאר אותו דבר.
   לגבי סורה, היה איזשהו שלב שחשבתי לעצמי שלא נתנו לה תפקיד כי המדבבת שלה היא מישהי מאוד מפורסמת ועסוקה בתעשיה. אבל זה סתם היה יותר בדיחה מאשר סיבה רצינית חח. באמת קצת מבאס שפשוט זרקו את הדמות שלה ככה… לפחות ברימייק שיוצא עכשיו סורה מקבלת הרבה כבוד!
   ועוד מישהו שאוהב את סייברס, יאי!

   0
   0
 15. תודה רבה
  ^_^

  0
  0
 16. אני באמת רוצה להתחתן איתך כאן ועכשיו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  אני כבר הרבה מאוד זמן מחכה לסרט הזה,סתם אמרתי טוב בוא נראה מה הולך באתר הזה(הרבה זמן לא נכנסתי לפה) ופתאום זה 3>
  את נסיכה אמיתית.

  0
  0
 17. אני ואחי צפינו בסרט עכשיו, הסרט עצמו מדהים. סוף סוף המשך ראוי לשמו, גם טרי היה נחמד אבל פה אתה ממש מרגיש השקעה עד לפרטים הקטנים: שמרו על הפס-קול המקורי והאנימציה היתה מהממת. וכמו שהזכרת זמן המסך של zero tow היה במקום.

  רק הסוף היה עצוב לנו מדי ): למרות שאני לא מוכן לקבל אותו. הרי הסוף של העונה השנייה היה אחרת לגמרי, חייבת להיות דרך. הלוואי ונזכה לעוד סרט המשך עם happy end שישנה את המצב.

  לסיום כרגיל התרגום שלך מעולה מכל הבחינות. אריגטו!

  סליחה על החפירה >_<

  1
  0
 18. רק רציתי להגיד ממש תודה! אל התרגום של הסרט של דיגימון ! הסוף באמת הרג אותי וממש כאב לי למרות שידעתי שזה מה שאולך לקראות 🙁

  1
  0

השאירו תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*