היביקה 11

שלום לכולם~
ביום רביעי הזה אני כאן כדי להביא לכם פרק נוסף של היביקה. אולי הפרק הדרמטי ביותר בסדרה, או לפחות לדעתי. מעבר לעניין האודישן החוזר שזה כמובן מקור הדרמה הראשי, בפרק אנחנו יכולים לראות סוף סוף פרצופים אמיתיים של חלק מהדמויות. לראות איך נאמנות יכולה לעוור ולפגוע. וכמה חזק צריך להיות כדי לעמוד בכל הלחץ הנפשי והחברתי. ואם כבר הזכרתי את הנושא הזה, יש משהו שאני חושבת שלא כל הקהל הישראלי יבין בפרק, אבל לדעתי הוא די חשוב. אזכיר אותו בספציפיות, ולכן, הוא מופיע בספוילר. מוזמנים לחזור לקרוא אותו אחרי הפרק, או לפני, זה לא ספוילר יותר מדי גדול, לכן לא נראה לי שזה משנה:

ספוילר
הסצנה בה יוקו (החצוצרנית עם הסרט) מתחננת בפני ריינה לפרוש מהאודישן, מכניס את ריינה ללחץ חברתי סופר קיצוני. אנחנו רואים פה שני אלמנטים תרבותיים שמאוד מאוד חשובים ביפן:
1. הבדל המעמדות בבית ספר לפי שכבות. יוקו בכיתה י"א וריינה בכיתה י' לכן ריינה מחוייבת על פי הנורמה החברתית להקשיב ולכבד כל בקשה מצדה של יוקו.
2. צורת ה"התחננות" הגדולה ביותר, כשבן אדם משתחווה בפניך בקידה כל כך עמוקה (כמו שיוקו עשתה). יוקו בעצם הורידה מעצמה כל כך הרבה רק כדי שריינה תסכים לבקשה שלה. זה דבר שנהוג לעשות רק במקרים קיצוניים.
מה שאני מנסה להגיד זה, שהעובדה שריינה סירבה ליוקו היא מצב אבסורדי ומדהים בו זמנית. אני מניחה שלנו, הקהל הישראלי, זה לא נראה כזה מיוחד. אני בטוחה שרובנו חושבים שריינה צודקת וזה נראה לנו ברור מאליו שהיא מסרבת לבקשה. אבל העובדה שריינה סירבה, למרות כל הלחץ החברתי שהבקשה הזו יצרה עליה, באמת מראה לנו כמה היא מיוחדת כמו שהיא מתיימרת להיות.
וזהו, זה כל מה שהיה לי להגיד.
תהנו, ואל תשכחו לשתף~
ליה.

Torrent | Docs

About TsUNaMy WaVe

השאירו תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

10 תגובות

 1. amit123000123000

  תודה עוד 2 פרקים ^^

  0
  0
 2. ריינה וקומיקו יהיו שיפ?

  0
  0
 3. תגידו יש מצב שאתם תתרגמו את האנימה rainbow? אני יודע שמן הסתם שמעתם דברים בסגנון הזה אלף פעם ואתם מתרגמים רק מה שאתם רוצים(וזה ליגטימי) אבל אולי בכל זאת? אני פשוט שומע מלא מלא שבחים על האנימה הזו וזה הורג אותי שאני לא יכול לצפות בה

  0
  0
  • נשמע כאילו אתה יודע מה התשובה (:
   [למרות שזה לא "לא" סופי כי עוד לא צפיתי באנימה בעצמי. האם אצפה בה מתישהו? אולי. האם אתרגם אותה? וולפ, זה כבר תלוי באנימה.]

   0
   0
 4. תודה רבה
  ^_^

  0
  0
 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אחח איזה פרק
  אני יכולה להניח שריינה וקימיקו זה ship פופולארי?

  תודה רבה על התרגום

  0
  0

השאירו תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*