לאב לייב! ניג'יגאקו עונה 2, פרק 7

שלום לכולם ושבוע טוב~
יום ראשון נוסף הגיע ואיתו פרק נוסף של ניג'י! הפרק של היום האמת מאוד מרגיש וגם בנוי כמו פרק של עונה 1… עם כי הוא לא בהכרח מוצלח כמו הפרקים ההם. בכל אופן, תמיד נחמד כשהם שמים ציטוטים משיר טוב שנאמרים בקריינות על ידי הדמות החשובה בתחילת הפרק חח. זה אספקט שתמיד אהבתי.
כמו כן חשוב לציין שבפרק הזה יש הקדשה מיוחדת לתורם והמגיב המתמיד שלנו, סאם! תודה רבה לך סאם, שאתה עוזר לנו להחזיק את האתר וההוצאות באוויר. זה לא מובן מאליו בכלל!
ובנימה זו, אם גם אתם הייתם רוצים הקדשה בפרק לבחירתכם או פרסים שווים אחרים, אתם מוזמנים להציץ בעמוד הזה.
ועוד דבר אחד אחרון: אחרי הקישורים סוף סוף אפרט קצת על הבדלים בין הסיפור (המדהים) במשחק לבין הסיפור בעונה הזו, ספציפית בהקשר של שיאוריקו. זה לא באמת ספויילר, אלא אם תרצו לקרוא בעתיד את הסיפור של המשחק מה שגם אני וגם אתם יודעים שכנראה אף פעם לא תעשו, אז פשוט תקראו את זה אם אתם רוצים לדעת כמה שדדו את הדמות הזו.
תהנו, ואשמח מאוד אם תשתפו את הטורנט בסיום ההורדה~

Torrent | Drive

אוקיי אז אני אומרת מראש שעבר כבר די הרבה זמן מאז שקראתי את הסיפור של המשחק, במיוחד החלק שאני עומדת לדבר עליו. לכן יכול להיות שאני אטעה בפרטים הקטנים או אשכח כל מיני פרטים בכללי. לצערי גם אין ממש מקום שמסכם את הסיפורים בכתב שאני יכולה לרפרנס, אבל אני די בטוחה שיש את כל הסיפורים ביוטיוב אם תרצו לצפות בהם.
בכל אופן, אז שיאוריקו. בסיפור היא מוצגת בצורה שונה לגמרי. נתחיל מזה שמשום שהיא גם ככה תמיד הייתה תלמידה בניג'י, היא נכנסת לסיפור הרבה לפני שלנז'ו ומיה עוברות. ובכללי מקבלת ארק ענק לעצמה, בלי שהיא תצטרך להיות ברקע של סיפורים של אחרים.
היא מתחילה בתור אנטגוניסטית לבנות של ניג'י וספציפית לסטסונה. אתם מבינים, לשיאוריקו בהתחלה יש עקרון מאוד חזק של "אנשים צריכים לעשות דברים שהם טובים בהם, לא דברים שיש להם תשוקה אליהם". היא לא מרוצה מאיך שסטסונה מובילה את מועצת התלמידים וגם חושבת שבכללי בנות בבית ספר מבזבזות את היכולות שלהן על דברים שהן לא טובות בהם. היא מאתגרת את סטסונה לבחירות נוספות על ראשות המועצה, ומנסה להשיג מצביעים בכך שהיא נותנת "עצות" לכל המועדונים בניג'י. בגלל העיקרון הזה שלה שהזכרתי, הרבה בנות נעלבות מזה שהיא אומרת להן לוותר על דברים, למשל. לשיאוריקו יש כוונות טובות אבל האופי הנוקשה והישיר שלה מקשה על אנשים לראות את זה. היא גם די נגד איידוליות בכללי, גם כי היא חושבת שזה בזבוז של הכישרון/יכולות של מי שמופיעה כאיידול, וגם כי קאורוקו אחותה נטשה את האחריות המשפחתית שלה בשביל לרדוף אחר חיים שקשורים לעניין הזה… למרות שזה לא משהו שהיא טובה בו (אז היא גם סוגשל נטשה את שיאוריקו וגם הלכה נגד העיקרון שלה, או אולי אפילו אפשר לומר שהיא זאת שפיתחה את העיקרון הזה אצלה מגיל צעיר).
היא אכן מנצחת בסוף את סטסונה בבחירות, אבל עדיין יש לה בעיות עם הרבה מהתלמידות בגלל האופי שלה (אם אתם דואגים לסטסונה, גם לה כמובן היה חלק חשוב בסיפור הזה שנגמר בצורה מספקת ובפיתוח של הדמות שלה… אבל אין לנו זמן להכנס לכל פינה הסיפור המדהים של אולסטארס לצערי). הבנות מהאיגוד שלנו אמרו לה שהן מוכנות לעזור לה עם זה, אם היא בזמן הזה היא תתנסה בלהיות איידול (הן ניסו לשכנע אותה לא לסגור להן את האיגוד לול). ובאמת זה שהיא עושה איתן פעילויות וחווה את זה בעצמה גורם לה לקבל פרספקטיבה שונה על הנושא, עד שבסוף היא מצטרפת כחברה מין המניין.
וכל זה, שוב, בלי בכלל להכניס את כל הסיפור עם לנז'ו שהיא אכן חברת ילדות שלה. כשלנז'ו מגיעה כמובן שהסיפור של שיאוריקו ממשיך, ודרך הקונפליקטים והעלילה של לנז'ו היא מתפתחת אפילו יותר. אבל כמו שאמרתי, אין לנו באמת זמן להכנס לזה. זה שהחלטתי לספר את מה שסיפרתי כאן זה כי האנימה כן סוגשל…. מרפרנסת מאוד בגדול לדבר הזה. יש גרעין דומה פשוט כל השאר שונה לגמרי (ויותר גרוע). לדברים האחרים אליהם התייחסתי (אם זה סטסונה או סיפור ההמשך עם לנז'ו) האנימה לא מתייחסת אפילו בכלל. אם מעניין אתכם איך הדמויות האלו נכתבו מלכתחילה, אמליץ שוב בחום רב ללכת לקרוא את הסיפור הראשי של אולסטארס.
וזהו. נתראה! (שיאוריקו אהבה בלב)
ליה~

About TsUNaMy WaVe

השאירו תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

4 תגובות

 1. תודה רבה על ההקדשה! השם שלי מופיע בקטע של סטסונה! איזה כיף 3>
  תמיד כבוד להיות שותף באתר המדהים הזה! לתרום זה המעט שאני יכול לעשות כדי לבטא את האהבה וההערכה שמגיעים לכם 3>

  מאוד ברור שרינה תכננה את הכל מראש עם מיה, היא אפילו הכינה את הכרטיסים להמבורגר הסגול הזה (לא יודע אם הייתי אוכל משהו כזה בעצמי, אבל מי יודע אולי זה באמת נראה יותר כמו אוכל במציאות XD)
  האמת שלדעתי הפרק של שיאוריקו הוא לגמרי סבבה, יחסית לבעיות אחרות שקיימות בעונה הזאת (כמו למשל בפרק הקודם), באמת די מבאס לשמוע שמה שיש כאן זה בסך הכל רפרנס לסיפור הרבה יותר טוב… אני כמובן חושב שמגיעה לשיאוריקו סדרה משל עצמה (או לפחות סרט?) היא דמות ממש מעניינת ומקסימה 3>
  כמובן לא יקרה… מה שכן הייתי מצפה מהם יותר זה להרחיב עם העניין העקרונות של שיאוריקו… היא נמצאת בעונה עד עכשיו והנושא הזה כביכול נמצא בסאבטקסט, ואנחנו מבינים שזה באמת מתאים לאישיות שלה כשזה מוצג עכשיו, אבל אם זה היה מקבל יותר ביטוי האימפקט היה יותר טוב. גם אהבתי את ההקבלה בין שיאוריקו ליו, הנושא שרק לתמוך באחרים מהצד לא יביא להן סיפוק עצמי, היה אפשר להתייחס לזה יותר.
  היה ממש נחמד לראות על העבר של קאורוקו! זה גם נותן הצצה מסוימת לחיים של הסקול-איידולס השונות שלא מקבלות את היחס בסדרה, שמתייחסת תמיד רק לקבוצות המנצחות… חוץ מניג'י, אבל הן לא משתתפות בכלל…
  ממש אהבתי את הקליפ והשיר Emotion, שיאוריקו מהממת וכמובן מואפיי שרה אותה מושלם, אני מאוהב 3>
  הצפייה עם התרגום והקריוקי בהוצאה של אלס זו תמיד חוויה נהדרת (:
  תודה רבה על הפרק! מצפה לשבוע הבא 3>

  4
  0
  • בבקשה! ותודה רבה על התרומה שוב 3>

   אני אכן חושבת שעכשיו, אחרי שנתיים, יש לי פחות מטען על הפרק הזה ספציפית. הוא ממש לא הפרק הכי גרוע בעונה ויש לו קטעים לא רעים בכלל (במיוחד כל העבר של קאורוקו וזה שקישרו אותה לאחד מבתי הספר של הNיות, זה מקורי ונחמד).
   אבל כמובן שזה לא מפצה על זה ששיאוריקו היא דמות גנרית לחלוטין בכל הפרקים שלפני ובכל הפרקים שאחרי, וזה ששדדו ממנה סיפור כל כך הרבה יותר מעניין…
   השיר בהחלט נהדר ^^ (אבל גם הפעם, בחירה מאוד QUESTIONABLE עם החליפה שהלבישו לה בו, דעתי לפחות…)

   4
   0
 2. יאי איך נהנתי לקרוא את הפוסט ולשמוע קצת על עלילות המשחק.
  אז אתחיל בזה שזה כנראה הפרק שהכי חיכיתי לו מתחילת העונה ואם לומר את האמת אני ברגשות מעורבים. מצד אחד שיאוריקו היא דמות שמאוד עניינה בהתחלה וסופסוף מתעסקים בה. מצד שני האם זה באמת מספק ?! אממ החלק שבאמת הפריע לי שדברים נפטרים בשיחת עידוד של כולן כולל כולן כלפיי שיאוריקו. כאילו זו הפעם הראשונה שהיא נחשפת אליהן ריגשית ובמצב כזה היה עדיף שבהתחלה זה יהיה מול רק מישהי אחת (סטסונה למשל) או גג שתיים. במיוחד שהיא לא באמת מכירה אף אחת למעט סטסונה. ולדעתי ההתנהלות הזו לא מתאימה לדמות של שיאוריקו וסתם מורידה ממנה.
  מה שבוצע יותר טוב הפרק היה החלק האקראי מניג׳י שניסה להתחבר למיה. זה היה הרבה יותר אמין ואפילו ממש חמוד.
  ושוב שיאוריקו, ממש התחברתי לעיקרנות ופיתוח האופי שלה דרך עלילת המשחק.
  השתעשעתי מהעובדה שהקונספט של ״מועצת התלמידות מתנגנת לאיידוליות בית ספר״ חוזרת גם כאן בניג׳י חחח. משהו שלא כזה אכפת לי שויתרו עליו אבל את שאר הדברים שעזרו להעמיק את שיאוריקו כן הייתי רוצה לראות ובאמת חבל.
  בכללי מרגיש לי שהחצי השני של העונה ופשוט סוגרים את כל העלילות שנפתחו בהתחלה בלי באמת לספר משהו באמצע.
  ועוד יותר בשונה מלאב לייבים אחרים שהיה להם מניע עלילה עיקרי כמו להציל את בית ספר או לנצח בתחרות הלאב לייב, בניג׳י זה לא האישיו. ואין לי בעיה שכל הקונספט יהיה על בנות שמעודדות אחת את השנייה לשיר. אבל שיעשו את זה טוב אחרת אין שום דבר לנגוס בו.
  ומשהו אחרון ממש נהנתי מהשיר. היכולות הווקאליות של המדבבת זה משהו אלוקי.
  תודה רבה על הפרק!

  4
  0
  • בבקשה!
   לא חשבתי על מה שאמרת בקשר לזה שכולן מדברות איתה בקטע לפני שהיא שרה… את ממש צודקת לדעתי, למרות שאם אנסה לשחק אותה DEVIL'S ADVOCATE אולי אפשר להגיד שהיא גם מכירה את כל השאר יחסית טוב כי היא עבדה איתן מקרוב בכל ההכנות לפסטיבל.
   בכל מקרה, אין ספק שבמשחק הם שחזרו את שיאוריקו את עניין "מועצת התלמידים מתנגדת" אבל זה:
   1. אחרי הרבה מאוד סיפור בהם מועצת התלמידים לא רק שלא התנגדה, אלא גם הייתה חלק מהמועדון מלכתחילה (סטסונה)
   2. כמו אצל ארי ובניגוד לדאיה ורן, כאן יש המון בניה, הצדקה וביסוס להתנגדות וזה לא סתם ראש המועצת מתנהגת בטסונדריות חסרת פואנטה, וזו בהחלט הדרך בה אני מעדיפה שיבצעו את הטרופ הזה.
   האמת שאחרי ששיאוריקו מצטרפת והעניין נפתר, אז מתחיל הסיפור של לנז'ו וזה חתיכת סיפור מבחינת התנגדויות לאיגוד… בלי להכנס יותר מדי, לנז'ו סוגשל הופכת את האיגוד ל"לא חוקי" (אחרי שהיא פותחת מועדון איידוליות לעצמה – שימי לב, מועדון, לא איגוד) ומי ש"אוכף" את העניין נגדן זה בנות ממועצת התלמידים… אבל כן, כמו שאמרתי, סיפור ארוך חח. יש כל כך הרבה בשר בניג'י ולכן זה מעציב אותי כל פעם מחדש שעונה 2 מסתכמת (לרוב) בפתירת בעיות בשני משפטים וחצי והתעסקות טכנית לא מעניינת בפטסיבל עצמו.

   3
   0

השאירו תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*