ליז והציפור הכחולה

שלום לכולם!
שבוע לאחר הטיזר, אני כאן כדי להביא לכם את הסרט "ליז והציפור הכחולה" במלואו!
הסרט מתרחש בעולם של הסדרה "צליל! אופוניום", ואפשר לומר שגם ממשיך אותה (מתרחש לאחר העונה השניה). הסרט מתמקד בשתי דמויות שהיו דמויות מפתח בהתחלה של עונה 2, מיזורה, נגנית האבוב, ונוזומי, נגנית החליל. כדי לקרוא תקציר קצת יותר מפורט, אתם מוזמנים ללכת לעמוד על הסרט.
לפי דעתי, זהו סרט נהדר ותוספת מדהימה לפרנצ'ייז. יש בו את האנגסט הזה שהיביקה מתאפיין בו (אולי אף במינון גבוה מהסדרה), ולמרות שהסרט מתמקד רק בשתי דמויות, הדמויות האהובות עלינו מופיעות פה ושם – ולא באופן פאנסרוויסי, אבל באופן שאשכרה תורם לעלית הסרט. כמו כן, אנחנו אפילו זוכים לפגוש כמה מהתלמידים החדשים שהצטרפו לתזמורת (אל תשכחו שהסרט מתרחש לאחר עונה 2, כלומר עברה שנה ויודניקים חדשים הגיעו).
אשמח מאוד לשמוע מה דעתכם על הסרט לאחר שתצפו בו (:
אז תהנו, ואשמח מאוד אם תשתפו את הטורנט!
ליה.

Torrent | Drive

About TsUNaMy WaVe

השאירו תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

33 תגובות

 1. תודה רבה על הסרט!
  עכשיו רק נשאר לראות את הסדרה

  0
  0
 2. תודה רבה רבה!
  אני יכול לשאול מי הם הVOICE ACTORS? בגלל שיש שם הרבה קולות מוכריםםםם

  0
  0
 3. תודה רבה!
  אני אראה מתי שהוא את הסדרה.
  כמה את נותנת לסדרה עצמה מתוך עשר? רוצה לדעת כמה כדי לי לראות.

  0
  0
  • בבקשה.
   ואני נותנת 100 מתוך עשר. סדרה מדהימה, ראיתי אותה כל כך הרבה פעמים ותמיד אחרי כמה זמן בא לי לצפות בה שוב חח…

   0
   0
 4. האיש המוזר הזה

  תודה רבה~!
  אפשר לראות את הסרט בלי שראיתי את הסדרה?

  0
  0
  • בעיקרון, אפשר. בדיוק מתחתיך הגיב מישהו שנותן קצת רקע שאיתו מספיק לצפות בסרט (:
   ובבקשה~

   0
   0
 5. אעתיק לכאן את התגובה שלי מאנימה-ספין, אך לא לפני שאומר שוב בנימה יותר אישית (כשאני מגיב באתר שלך סוף סוף) שאת ללא ספק הפאנסאב העברי מהבודדים שאני מחזיק מהם ואולי אף שאני מחזיק ממנו יותר מכולם. צפיתי אצלך בכל הפרויקט של היביקה אופוניום ופשוט נהניתי מהתרגום האיכותי והמדויק שכמה וכמה פאנסאבס אמריקאיים וכל שכן התרגום הרשמי הגועלי יכולים רק לקנא בו, ויותר משמחתי לצפות בסרט הזה מעשה ידייך, תודה רבה לך על כל העבודה הקשה והאיכותית (:

  והתגובה לסרט עצמו:
  כמה שחיכיתי לצפות בזה, ולא התאכזבתי בכלל.

  הסרט נהדר, אנגסטי אפילו יותר מהסדרה. הוא מציג את הרעל של הקשר שלהן בצורה כל כך עצובה וכל כך מציאותית. הרגשתי כל כך רע בשביל מיזורה לאורך כל הסרט, שזה פשוט לא הגיע לה. דמות כזאת מתוקה, ונוזומי כזאת… רק נאמר שאני מאחל לה שבץ בסרט הבא.

  אגב, גם מי שלא צפה בסדרה עצמה ומתחבר לדרמה וצלקות עמוקות של קשרים חברתיים שבורים (שאני מאמין שלא מעט מאיתנו יכולים להזדהות איתן) – צפו בסרט הזה. הוא חתיכת אומנות בכל הקשור בזה, והוא מתמקד בשתי דמויות שהבמה שלהן היא בארק מסוים בעונה השנייה. לא צריך להכיר את הסדרה מעבר לרקע שלהן כדי להבין את הסרט, אבל זה בטח מהנה יותר להכיר את כל הדמויות שמסביב ולהבין ריפרנסים.

  למי שרוצה לצפות בסרט לפני הסדרה, רקע קצר לסיפור של מיזורה ונוזומי מהעונה השנייה של היביקה אופוניום (שיהיה ברור - זה ספויילר לארק שלהן בסדרה) הצג
  ספויילר לסרט - חוויית הצפייה שלי הצג

  אממ דבר אחרון שהוא לא ספויילרי, האנימציה הייתה מעצבנת, לפחות ביחס לסדרה. האנימציה של הסדרה ממש מהממת ומרהיבה, ולראות פתאום את העולם של היביקה בסגנון ציור כזה… לא יודע. הוריד לי קצת. אבל טוב, נתנחם בזה שבסרט הבא (שיחזור לעלילה הראשית ולדמויות הראשיות) האנימציה המרהיבה תחזור אף היא.

  אה, וכמובן. תודה רבה לכך שתרגמת את הסרט הנפלא הזה, וכמובן שגם בכלל את הפרנצ'ייז הזה בתרגום עברי איכותי ונעים לקריאה והבנה!
  ありがとうございます! 😀

  1
  0
  • תודה רבה על התגובה החמה גם כאן! ובבקשה ♥

   0
   0
  • אני לא מבין מה הטענות שלך נגד נוזuמי. זו נערה נורמלית וחביבה על כולם. הבעיה היא שמיזורה היא אוטיסטית גבולית ורק נוזומי הצליחה להתגבר על החסמים האוטיסטיים של מיזורה. העזיבה של נוזומי את התיזמורת בלי להודיע למיזורה היא טעות לא מכוונת של נוזומי ומוסברת בסידרה. לאחר העזיבה נוזומי היתה פגועה מכל הפרשה של הפרישה ויתכן שזו הסיבה של יצרה קשר עם נוזומי.

   לגבי החיבוק של החד צדדי , דקה 28 בסרט, מיזורה היא זו שלא רצתה להתחבק עם נוזומי (ליתר דיוק, היתה מאוד מהוססת) — נוזומי אמרה למיזורה שהיא לא רוצה לכפות על מיזורה להתחבק איתה והלכה לבדה כי היא ניקלעה לסיטואציה מביכה.

   תיצפה בקטע של הסרט בערך מדקה 27 ועד החזרה הכללית של התיזמורת ותיווכח שמיזורה אוטיסטית גבולית ביחס לכולם. גם היחס של מיזורה לריריקה (הג'ינג'ית עם השער השופע) מראה שמיזורה אוטיסטית גבולית.

   0
   0
   • *טעות הרלדה: צ"ל
    שלא יצרה קשר עם נוזומי
    (האות א נישמטה מהמילה לא)

    0
    0
   • *
    החשיפה האמורה היא בין דקה 27 בסרט (קצת לפני) לבין דקה 30:30 בסרט )סיום הסצינה של אימון כדורסל).

    0
    0
    • אני חולקת נחרצות על דעתך. איך שאני רואה את זה, למיזורה יש חרדה חברתית עמוקה, ולא אוטיזם. הראיות מצביעות הרבה יותר לעבר חרדה חברתית מאשר אוטיזם.

     1
     0
     • תעייני בויקיפדיה אנגלית בערך "אספרגר" (זו אחת הצורות הגבוליות של אוטיזם). הסימפטומים של מיזורה די תואמים.

      זה לא סותר שיש לה חרדות וכולי. יש לי אח מפגר, לא מפגר מאוד אבל בכל זאת מפגר, גם לא אוטיסט. כך שאני מורגל בחיים היומיים לאבחן התנהגות של לוקים התנהגותיים.

      מי שלוקה בהתנהגות חברתית מפתח לעיתים קרובות התכנסות קיצונית לתוך עצמו כדי להימנע ממבוכה ומתגובות פוגעות. זה לא מפני שהוא רוצה להתכנס לתוך עצמו או בגלל אדישות לסביבה, אלא זו צורת התגוננות מפני היפגעות. לדוגמא: כאשר ריריקה מזמינה את מיזורה לבילוי משותף עם נגניות אבוב ובסון (מיפגש "העלה הכפול") מיזורה אומרת לה כי בילוי כזה לא יהיה נעים מבחינה התנהגותית לכן היא מעדיפה לוותר על המפגש.

      חרדה לגבי אירועים חברתיים היא פועל יוצא מהציפיות של מיזורה לכשלון ולא מתוך סיבות לא רציונליות ומסתוריות.

      יש ספר מעניין בשם "למה אני קופץ" של "נאוקי היגישדה" הוצאת "ספרי חמד" ובו המחבר (שהוא אוטיסט) מסביר מדוע הוא מתכנס לתוך עצמו בתור מנגנון הגנה.

      0
      0
     • שמע אני ממש לא מזלזלת בשום חלק בסקאלת הרצף האוטיסטי. ועדיין, אם אתה לא מאבחן שעבר התמחות באבחון, אני לא רואה סיבה לא לקחת את דעתך בעירבון מוגבל בלבד.

      מיזורה מסרבת ללכת למפגש עם ריריקה בהתחלה כי היא חושבת שהיא תהרוס אותו (כלומר שאם היא תבוא, לא יהיה להן כיף). זה לגמרי מאפיין של חרדה חברתית. וכך גם שאר ההתנהגויות שלה במהלך הסרט (והסדרה) – ההיסוס לחבק את נוזומי בהתחלה, הקושי לשתף ולהתחבר לאחרים וכו'.

      ובכל מקרה, זה לא משנה מה יש למיזורה, אני ממש לא חושבת שזו סיבה להצדיק את נוזומי. נוזומי לא צודקת בכלל, לפי דעתי, בשום דבר. כשמיזורה מבקשת להתחבק איתה ונוזומי מסרבת (לא בדקה 27, הרבה אחרי, כשמיזורה מתגברת על עצמה ומבקשת אקטיבית), זו אחת ההתנהגויות הכי דוחה שיצא לי לראות ממישהי שאמורה להיות "חברה".

      1
      0
    • צפיתי מחדש בסצנה וקראתי היטב את דבריך, ואני חולק על שתי הנקודות שציינת.
     ראשית, מיזורה ממש לא אוטיסטית. אני מכבד מעל ראשי את אחיך ואת כל סובלי הלקויות באשר הם, אבל לטעון שאתה נמצא בסביבת כאלו נותן לך את היכולת לאבחן אותם? סלח לי, זה חתיכת אוברסטייטמנט שמגמד את כל קהילת הפסיכיאטרים והמאבחנים של ימינו.
     עד כמה שאני מבין, למיזורה יש חרדות חברתיות (שגם כן תואמות את הפחד מכישלון, זה לא סותר). לרוב ועד כמה שאני יודע לאוטיסטים יש בעיה עם תפיסה והבנה סביבתית וחברתית, שמיזורה לא מגלה בכלל לאורך הסרט או הסדרה. היא מבינה היטב את הסביבה, רק נחרדת לעשות צעד או נתלית בנוזומי שהיא ה-safe zone שלה לכל דבר.

     לומר שהיא אוטיסטית כי היא "מתאימה לסימפטומים" או בגלל שהיא מתכנסת בעצמה? אתה יודע כמה סוגי לקויות חברתיות שהן לא בהכרח אוטיזם קיימות שגורמות ל"התכנסות עצמית"? אני בעצמי מאובחן וסובל מאחת כזאת והיא רחוקה מלהיות אוטיזם. לבחון על פי סימטומים שאתה מכיר מבלי להתמחות באבחון מזכיר לי את הימים שהייתי ילד שרואה איזו ג'ולה בפה, בודק באינטרנט ומגלה שהסימטומים מתאימים לסרטן הפה והלסת… וכמו שאתה רואה, אני עדיין כאן ותודה לאל אני בריא.
     אז באמת, סימפטומים והבנה אישית aside, לקפוץ למסקנה כזאת בנוגע לדמות שלה זה רחוק בהרבה מלומר שיש לה סתם חרדה חברתית (שנפוצה בהרבה מאשר אוטיזם). אם הנושא של הסרט היה מדבר אוטיזם, היה הרבה יותר רעש והתמקדות באוטיזם של הדמות הראשית מאשר האופן שבו זה מוצג בסרט.

     דבר שני, בנוגע לחיבוק שציינת שבו מיזורה סירבה.
     אתה באמת משווה בין שתי הסצנות וטוען שהמשקל השגוי שלהן היה זהה? כאילו, לקחת אדם עשיר המבקש הלוואה מאדם עני שמסרב לתת, ואדם עני המבקש הלוואה מעשיר שמסרב לתת ואמרת "שמע, הם היו לא בסדר באותה המידה."
     אני חושב שהסירוב המהוסס של מיזורה לחיבוק הפתאומי של נוזומי הוא לגיטימי והגיוני מאוד כשאתה מבין את התסבוכת והמורכבות האישיותית שלה. דרוש עבורה המון אומץ ומחשבה מקדימה כדי לעשות דבר כזה, ומה גם שהיא לא סירבה בתוקף כמו שהיא פשוט הייתה מהוססת מדי וגרמה למצב awkward. זה בטח לא שבר באופן כלשהו את נוזומי, ועם האופי הקליל שלה היא תוך רגע שכחה מזה.
     לעומת זאת, הסירוב של נוזומי לחיבוק של מיזורה היה בסקאלה אחרת לגמרי. מיזורה אספה את כל כוחות נפשה בשביל להציע את החיבוק הזה, שזה מעשה אקטיבי שמנוגד ממש לאופי החרדתי שלה – ונוזומי שאמורה להיות חברה ותיקה שלה ולהבין את הקושי של חברתה לעשות צעד כזה, סירבה באופן ברור ומסיבה הרבה פחות מוצדקת (קנאה), והשאירה את מיזורה מאוכזבת וכשצעד כזה גדול וכבד עבורה נחל כישלון וחוסר היענות מהצד השני. לצערי הרב אני יכול להזדהות עם זה אפילו.

     ואתה יודע מה? לטענתך שמיזורה אוטיסטית? נוזומי עשתה כאן מעשה אפילו הרבה הרבה יותר מזעזע. אתה משווה בין אדם שגרתי (וקל דעת) שמקבל סירוב למחווה שנעשית כלפי אוטיסט (שקשה לו מאוד כל צעד בסגנון), למחווה שאוטיסט טורח ואוסף כוחות כדי לעשות כלפי אדם שגרתי והוא מסרב לו?
     אתה באמת משווה בין שני החיבוקים שלהם ואומר ש"הנה, גם היא עשתה את אותו הדבר, מה הטענה?"
     אפילו בלי לומר שהיא אוטיסטית וסתם חרדתית זה נורא. אם לטענתך היא אוטיסטית, מה שנוזומי עשתה זה על גבול רשעות.

     1
     0
 6. פשש כל הכבוד זה היה ממש מהר.
  אני ממש אוהב אנימות מוזיקליות ומזמן שרציתי לראות את הסדרה ולא יצא. אני כבר לא יודע איזו אנימה לראות קודם חח.

  0
  0
 7. תודהההה

  0
  0
 8. זה היה סרט כל כך טוב! הסרט הזה עשה לי חשק לראות את האנימה שוב, וזו תהיה פעם חמישית כי זאת אנימה ממש טובה ופשוט אהבתי אותה!
  (מי שלא צפה אני ממש ממליץ!)
  אז תודה רבה על התרגום והטייפ שהיה נראה ממש קשה!

  0
  0
  • בבקשה!
   וכן היה איזה טייפ אחד לא קל חח. וגם אני רוצה לראות עוד פעם את הסדרה עכשיו חחח

   0
   0
 9. לאב לייב סאנשיין עונה שנייה בקרוב? QwQ
  תודה על הסרט >w<

  0
  0
 10. תודה רבה
  ^_^

  0
  0
 11. "לסיפורים צריך שיהיה סוף טוב"…
  נוזומי, מיזורה, אתן יכולות לכתוב את הסוף הטוב הזה בעצמכן. ולפעמים אין צורך לשנות שום דבר ממשי, מספיק "ללכת לבית הספר" כדי ללמוד ולהבין יותר טוב איפה אנחנו נמצאים ביחס לעצמנו וביחס לאנשים החשובים לנו.
  הסרט הזה פשוט נהדר. כמו סרט יפני טוב הוא חוסך במילים ומצליח להעביר לנו את הנקודות העיקריות בו בעיקר על ידי ההבעות והמחוות, כמו גם שימוש באלמנטים ויזואליים נוספים, בצורה ריאליסטית יוצאת דופן לסרטי אנימציה.
  אם מישהו שלא צפה בסדרה קורא אותי עכשיו ומתלבט אם לצפות בסרט – אני ממליץ מאוד לצפות בו בכל זאת. למרות היותו סרט ספין אוף לסדרה "צליל! אופוניום" הוא בנוי בצורה עצמאית לחלוטין שלא מצריכה שום ידע קודם. יותר מכך, הסרט שונה לחלוטין מהסדרה, לא רק בסגנון האנימציה אלא בכל המבנה והרעיונות המרכזיים שלו. (כמובן שהסדרה מומלצת בפני עצמה גם כן).
  ותודה רבה לליה על ההוצאה המושלמת הזו, כמו תמיד, פשוט תענוג!

  3
  0

השאירו תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*