רשימת הצפיה שלי ב-2023: טיר ליסט וביקורות

שלום לכולם, וברוכים הבאים לפוסט חדש בחדר של קירינו.
אני לא יודעת למה בדיוק הגעתי למצב שאני כותבת את הפוסט הזה… אני מניחה שקצת חסרה לי כתיבה לאחרונה, ופוסט מאין זה הוא הפתרון המושלם להרגיע קצת את החסך. נראה איך ארגיש אחרי שאכתוב אותו ואיך הוא יתקבל על ידיכם, הקוראים. אם זה יצליח, אולי אכתוב פוסט כזה כל שנה.
אז, שנקפוץ ישר לעניין?

כמה הסברים לפני שנתחיל

אז, מה בדיוק הולך להיות בפוסט הזה? ובכן, אני הולכת לקחת את כל סדרות האנימה בהן צפיתי השנה, לחלק אותן לחמישה טירים (מ-A ל-D, עם S מעל כולם) ולספר לכם מה חשבתי על כל אחת ואחת. לסדר בתוך כל טיר אין משמעות דירוגית, זה רק הסדר הכרונולוגי בו צפיתי בכל סדרה באותו טיר.
הדגש הוא על המילה סדרות. אני הולכת לכלול אך ורק סדרות בפוסט הזה. כלומר סרטים (כמו הסרט החדש של דיג'ימון 02) לא יכנסו לפה, וגם לא היברידים מוזרים כמו שני ה"פרקים" שהיוו את סוף העיבוד לשינגקי נו קיוג'ין.
דבר נוסף שחשוב לציין הוא שמדובר בסדרות בהן צפיתי ב-2023, לא סדרות שיצאו ב-2023. חלק מהסדרות כן יהיו כאלה שיצאו ב-2023 – אבל הרוב לא. למה? כי אני לא צופה בעונתיות. ואני האמת לא חושבת שתוכן כזה חסר ברחבי האינטרנט גם ככה, יש מספיק מי שצופה בעונתיות ומי שמסכם שנים לפי מה שיצא ולא לפי שום דבר אחר.
נקודה אחרונה לגבי מה כן נכנס ומה לא – חלק מהסדרות בפועל התחלתי לפני 2023. ועדיין, אם סיימתי את הסדרה ב-2023 – היא כאן ברשימה.
כמו כן, בהתחלה של כל רשומה אני אוסיף קישור לעמוד המאל של הסדרה ולתרגום טוב שלה (באנגלית). 90% מהזמן אני צופה בסדרות רק אם יש להן תרגום טוב, אבל למעטות שאין אני כמובן אציין שאין.
בנוגע לספויילרים – יכול להיות שהביקורות יכילו ספויילרים קלים לסדרות. בכל זאת זה ביקורת. אם זה מפריע לכם… הוזהרתם מראש.

כיאה להתפלגות נורמלית, הטירים הראשונים/אחרונים מכילים מעט והטירים האמצעיים מכילים הרבה, אז תתכוננו חח.

טיר D או "יש לסדרות האלה מזל שאני לא נוהגת להדריפ"

Tensei Oujo to Tensai Reijou no Mahou Kakumei

מאל | תרגום טוב

עברה כבר יותר מחצי שנה מאז שצפיתי בסדרה הזו, ואני לא זוכרת יותר מדי מהחלקים שאהבתי בה (או בכלל). אני אפילו לא זוכרת את השיר פתיחה והשיר סיום יותר, שזה אומר שהם כנראה היו ממש משעממים/לא זכירים, כי בד"כ שירים זה משהו שאני זוכרת בסדרות גם אם אני לא זוכרת מהן כלום.
טנטן זה איסקאי, למרות שאין לזה באמת משמעות. הדמות הראשית (הבלונדה, אפילו את השמות אני לא זוכרת כבר) הגיעה מעולם רגיל לעולם פנטזיה, אבל חוץ מלהגיד לנו שזו הסיבה שהיא מנסה לפתח את הטכנולוגיה של העולם בעזרת קסם (כי יש לה ידע כביכול על טכנולוגיה מהעולם שלנו), אין לפרט הזה שום משמעות.
בגדול אני חושבת שהבעיה העיקרית של הסדרה הזו זה שהיא בעיקר "אומרת" לנו דברים, ולא מראה לנו אותם. באחד הפרקים ממש הרגשתי כאילו אני יושבת וצופה בדיאלוג בין דמויות שמספרות לי את העלילה במקום שהעלילה תתרחש מולי… זה לא היה ככה כל הסדרה, אבל כשזה כן היה זה בהחלט היה מאכזב ודי משעמם. אף דמות לא זכורה לי כיוצאת דופן, ובכללי הסדרה הרגישה די גנרית במיוחד מבחינת הקו העלילתי שהיה עם האח. תוך כדי כתיבת שורות אלו גם נזכרתי בקו העלילה של הנערה שהאח כביכול הציל וכמה היה בה מצד אחד דברים צפויים ומצד שני היא פשוט הרגישה מוזרה ולא אפויה. אולי זה בעיה של העיבוד, אולי זה ככה במקור, אבל זו בהחלט אחת הסדרות שפחות נהנתי מהן השנה.

Adachi to Shimamura

מאל | תרגום טוב

אתם אוהבים יורי? אתם אוהבים פלאף? לא אכפת לכם אם אין באמת עלילה? כנראה שתאהבו את אדאצ'י ושימאמורה יותר ממני. אמנם כאן מה שכן קורה אכן קורה על המסך ולא סתם נאמר לנו, הבעיה היא שזה… לא יותר מדי. או יותר נכון, זה לרוב חסר משמעות. רוב הפרקים מלאים במונולוגים פנימיים של הדמויות שחוזרים על עצמם בניסוחים שונים, ולא הרגשתי שינוי אמיתי באף אחת מהדמויות הראשיות בין הפרק הראשון לפרק האחרון. כמובן שלא חייב להיות שינוי כזה אם זה לא המטרה – אבל כל אותם מונולוגים פנימיים שהזכרתי מצביעים על כך שהיה אמור להיות, או שלפחות זו הייתה הכוונה.
מה שעוד קצת הציל את האנימה הזו מבחינתי זה שהדמות של החייזרית מדובבת על ידי מדבבת שאני אוהבת (סאקי איורי כפרעליה), אבל גם זה לא הצליח לפצות על זה שבכלל יש דמות חייזרית והיא פשוט לא עושה כלום ולא קשורה לכלום ולא משפיעה כלום. ואם יש משהו שאני צריכה לשאול עליו "למה זה כאן", זה לא סימן טוב במיוחד.
בנוגע לדמויות הראשיות באמת, שימאמורה עוד יחסית בסדר, אבל את אדאצ'י די לא סבלתי רוב הזמן… הדרך בה היא התנהגה השתנתה בין סצנות בצורה קיצונית מדי וזה לגמרי שבר את ה-suspension of disbelief עבורי. וכל זה עוד בלי אפילו להזכיר את איכות האנימציה הדי ירודה שיש לסדרה…

טיר C או "הרבה פוטנציאל, מימוש לוקה בחסר"

Digimon Ghost Game

Image

מאל | אין תרגום טוב

יש לי רגשות מעורבים לעונה הזו, ולכן היא מצאה את עצמה בטיר הזה. אמנם אני מוכנה להודות שהיא כנראה מהעונות היותר טובות של דיג'ימון מאז שנות ה-2010, ועדיין לא חסרות לה מגרעות.
מצד אחד, הדמויות ממש סבבה, גם הדיג'ימונים וגם בני האדם (אולי חוץ מקיושירו אבל גם לו יש קטעים טובים). מצד שני, הסדרה הזו הייתה במתכונת של "דיג'ימון השבוע" כמעט לכל אורך הריצה שלה. ולמרות ש(לעיתים נדירות מאוד) פיזרו לנו רמזים פה ושם על איזושהי עלילת רקע, לא הייתה לזה כמעט משמעות כשסוף סוף הגענו לזה ב-3-4 פרקים האחרונים. הרבה עונות של דיג'ימון מתחילות במתכונת של "דיג'ימון השבוע" או אפילו חזורות למתכונת הזו אחרי שארק מסויים נגמר, אבל פה זה היה ליטרלי כמעט כל הסדרה. הקונספט של לבסס כל פרק על סיפור אימה זה לגמרי משהו מרענן ומגניב, אבל כשזה לא תורם לשום נרטיב כללי ואין שום עלילה ממשית כמעט בכלל, בסופו של דבר זה כבר די נמאס.
מה שכן אני לגמרי אסירת תודה שסוף סוף דיג'ימון השתחררו מהשטות הזו של לכל ילד יש יותר מדיג'ימון אחד והם משלבים ביניהם כדי להתפתח, זה היה קונספט פשוט מטומטם. תודה לאל שחזרנו למקור שלכל ילד יש דיג'ימון אחד וזהו – והאמת שהקשרים בין כל דיג'ימון לילד/ה שלו בהחלט נעשו טוב בעונה הזו. רק חבל שכרגיל הראשי קיבל יותר התפתחויות ופיתוח מכולם, אבל זו בעיה בכל עונה של דיג'ימון…

Genjitsu no Yohane: Sunshine in the Mirror

מאל | תרגום טוב

המהלך הזה, של להוציא סדרת ספין אוף אמיתי ללאב לייב שמשתמשת בדמויות קיימות אבל בסטינג שהוא לא של אנימת איידולז, הוא מהלך נועז בעיניי. וליוהאנה היה הרבה פוטנציאל. לא רק כרעיון, אלא גם הכמה פרקים הראשונים נראו מבטיחים. לצערי, זה לא ממש החזיק מעמד.
העלילה מדרדרת יחסית מהר ל"בואו נמצא איך לדחוף שיר בכל פרק ולדאוג שכל הדמויות הראשיות יהיו חברות". כל החלקים עם הבשר בעלילה כולל הקונפליקט העיקרי נזרקים מהר מאוד לצד, וגם נפתרים בצורה פשטנית ולא מעניינת בשני הפרקים האחרונים. וזה בלי להזכיר בעיות ספציפיות שיש לי עם דברים שקשורים לבניית העולם עצמו (אני מסתכלת עלייך, רובי, והיכולת חסרת ההיגיון וחסרת ההסבר שלך לגדול לגודל אנושי כשאת פאקינג פיה).
כן היה נחמד שהיו עוד דמויות משמעותיות מעבר לבנות של אקווה, כמו ליילפס והילדים, והשיר פתיחה הוא BANGER רציני. אבל מעבר לזה, זה פשוט לאב לייב בעולם פנטזי ובמקום להיות איידוליות בית ספר הן פשוט חברות שאוהבות לשיר. כן יש עלילת רקע שהיא באמת שונה, היא פשוט אכזבה אותי אישית ביחס לפוטנציאל שהיה לה – במיוחד כי הרבה מהדמויות סבלו מזה שהן לא היו קשורות אליה אלא רק שם כחלק ה"בואו נוציא עוד שירים ללאב לייב".

Lycoris Recoil

מאל | תרגום טוב (*ירידה משמעותית באיכות התרגום החל מפרק 9. אם כשאתם קוראים את הפוסט הזה DDY כבר הוציאו את שאר הפרקים, לכו להוריד דרכם)

על פניו, ליקוריקו נראית כמו סדרה ממש ממש טובה. האנימציה מהממת, יש סיפור אמיתי ברקע (ובקדמה בחלק היותר מאוחר של הסדרה) גם כשקורים על המסך דברים קלילים יותר, והדמויות ברובן כתובות לא רע בכלל. הבעיה מתחילה כשמתחילים לשאול שאלות ולהסתכל מקרוב.
אני לא רוצה לספיילר יותר מדי, אז רק אומר בקווים כלליים שבניית העולם מוחזקת על ידי פרטים רופפים שמחוברים אחד לשני בחוט דק מאוד. בנוסף, כל מיני דמויות מפתח כולל הנבל הראשי עושים לא פעם החלטות שהן פשוט הזויות וחסרות היגיון, במיוחד בהתחשב במטרה שלהן.
אבל כמו שציינתי בהתחלה, לסדרה יש הרבה אספקטים חזקים (במיוחד בפן הטכני) וגם השיר סיום נהדר. ועדיין, כשאין דמות שאני ממש מצליחה להתחבר אליה בסדרה היא די אוטומטית מוצאת את עצמה במקום יחסית נמוך מבחינת מה חשבתי עליה.
כן חשוב לי לציין שמהרגע שאיכות התרגום ירדה מצאתי את עצמי גם משמעותית פחות נהנית מהפרקים שנותרו לי. אני לא חושבת שזו רק אשמת התרגום, כי זה גם קורה בערך באותו זמן שהבשר של העלילה עובר לקדמת הבמה וכמו שכבר ציינתי הוא אמנם בשר אבל לא אחד איכותי במיוחד, ועדיין אני מאמינה שזה השפיע עמוק על החוויה שלי. אז קחו את זה בחשבון.

טיר B או "נחמד אבל לא מיוחד מדי"

HaruChika: Haruta to Chika wa Seishun suru

מאל | תרגום טוב

כנראה אחת מהאנימות היותר איזוטריות שתראו בפוסט הזה. הארוצ'יקה זו אנימת סלייס אוף לייף שמספרת על תזמורת בבית ספר מסוים, על איך הם אוספים חברים חדשים ועל הדרך גם פותרים כל מיני תעלומות קטנות ומעניינות שצצות בחיים שלהם.
הדמויות הראשיות הן כמובן הארוטה וצ'יקה, ומה שמשותף לשניהם מעבר לזה שהם חברים כבר המון זמן, זה ששניהם מאוהבים במורה היועץ של המועדון, לול. זו אנימה שהתחלתי בלי לדעת עליה כלום, ואין ספק שהיא הפתיעה אותי לטובה. רק בפרק הראשון הדעה שלי השתנתה מקצה לקצה בערך שלוש פעמים.
האנימציה לא מדהימה, אף דמות לא תפסה אותי באופן מיוחד והסיפור הוא לא הדבר הכי חכם או עמוק שראיתי. אבל הדמויות בכללי כן היו כיפיות, הקונפליקטים היו מעניינים ואמינים, וזה בהחלט מועדון שנהנתי לעקוב אחריו – למרות, ואולי בעצם בזכות, העובדה שיש יחסית קפיצות זמן די גדולות בין פרק לפרק ולא מלאים אותנו יותר מדי בפרטים ללא חשובים.

BNA

מאל | תרגום טוב

אנימה מסטודיו טריגר, שבהחלט מרגישה כמו משהו של הסטודיו. אז אם אתם מוכרים עם העבודות האחרות שלו, הווייב מאוד דומה (בתור אחת שמכירה מקרוב בעיקר את האקדמיה למכשפות קטנות, לגמרי הרגיש לי כאילו שתי הסדרות יכלו להתקיים באותו עולם, אותו סגנון אנימציה וכו').
הקונספט של התמודדות מול גזענות ושימוש בחיות או משהו היברידי שקשור לחיות ובני אדם הוא לא חדש, והרבה סיפורים כבר עשו את זה. BNA לא מיוחדת בנוף של המטאפורה הזו, אולי חוץ מהדרך שהיא מנסה להסביר מדעית כל מיני דברים כאלה ואחרים והופכת את עצמה לקצת מד"ב בניגוד לבדרך כלל עם סיפורים כאלה.
ועדיין, השוני של הדמות הראשית מיצ'ירו מהחיות האחרות מהווה בסיס מיסתורין מעניין, במיוחד כשזה גם מתרחב לדמות נוספת ולעלילה באופן כללי. גם אהבתי את הרפרנס הברור לשואה שיש שם, אם כי כמובן לא אפרט איך והיכן הוא מגיע. אה, וגם הפתיח והסיום ממש ממש טובים. אנימה צבעונית וכיפית סך הכל.

Sono Bisque Doll wa Koi wo Suru

מאל | תרגום טוב

רוב החשיפה שלי לאנימה הזו לפני שהתחלתי לצפות בה הייתה הייפ עונתי וגיפים של ציצים. אז מיותר לציין שדי חששתי שזו תהיה סדרה מלאה באצ'י, אבל למזלי לא כך המצב. כן יש קטעים פה ושם שהרגישו מוגזמים ובהחלט הורידו, אבל שמחתי שהם היו מעטים יחסית לפוטנציאל שיש לסדרה הזו להכליל כאלו.
נורא אהבתי את הדגש שהאנימה שמה על כמה זה בסדר שלכל אחד יש תחביב שהוא אוהב, לא משנה מה הוא, ושצריך לקבל את זה ולא לרדת על מישהו בגלל מה שהוא אוהב. בכללי היחסים בין מארין לגוג'ו היו מאוד הולסום והיה כיף לעקוב אחריהם, גם אם ברור שהולכים למרוח את הקשר ביניהם שנים אם הם אי פעם יגיעו להיות ביחד בכלל חח.
האנימציה והשיר פתיחה נהדרים; את השיר סיום לא אהבתי בהתחלה אבל הוא התחבב אליי בסופו של דבר. בכללי הדבר היחיד שממש הפריע לי בסדרה זה העובדה שעושים לנו המון טיזים בנוגע לאיזה מישהי שירדה על גוג'ו בילדות בנוגע לתחביב שלו, אבל זה לא הולך לשום מקום. אולי עושים עם זה משהו במנגה, אבל כשאני מסתכלת באופן מבודד רק על האנימה, זה ממש מרגיש כמו משיכה באף בלי שום פייאוף, משהו שאותי אישית די מתסכל.

Bungou Stray Dogs Season 4

מאל | תרגום טוב

עונה רביעית לאנימה המוכרת(?). למרות שאני עוקבת אחרי האנימה וממשיכה לראות את העונות החדשות שיוצאות לה (כשהן מסיימות להיות משודרות, מזכיר לי שאני צריכה להתחיל את עונה 5…), אין לי איזה חיבור רגשי במיוחד אליה חח. והאמת, שלעונה הזו הגעתי בלי שאני זוכרת כמעט כלום מהעונות הקודמות, אשכרה הייתי צריכה ללכת לקרוא כל מיני תקצירים כדי להזכיר לעצמי מה קרה (משהו שגם מין הסתם לא עזר עד הסוף). אבל האם הרגשתי שפספסתי יותר מדי בזמן שצפיתי בעונה? לא ממש. מצד שני אני גם לא בטוחה שאני זוכרת את כל הפרטים שקרו בה, שזה כנראה מסביר לכם למה היא רק B.
אנחנו עוקבים אחרי אותה חבורה וגם בעונה הזו הם מתמודדים עם קושי/אתגר חדש, אבל מאוד קשה לי להצביע מה בכללי האנימה הזו מנסה להגיד או לספר בכלל. מרגיש לי שמאז עונה 1 אין לסדרה מטרה או כיוון ברור, שזה משהו שאני בטוחה שיכל לעזור למקד אותי יותר ולגרום לי להתעניין מספיק בסיפור כדי שאשכרה אזכור את כל המתרחש בו חח.
בנוסף, בעונה הזו הרגשתי ירידה קלה באיכות האנימציה. העובדה שהם לא טרחו לצייר לדמויות עיניים בערך 80% מהזמן הייתה מאוד מאכזבת. מה שכן, אף פעם לא ימאס לי לראות את הSKYLINE של יוקוהאמה בשירי פתיחה וסיום! אני ממש אוהבת לראות באנימה מקומות שהייתי בהם במציאות חח.

Tsurune

עונה 1: מאל | תרגום טוב
עונה 2: מאל | תרגום טוב

אנימה סלייס אוף לייף על מועדון קשתות בתיכון. מי שמכיר אותי טוב כנראה יודע שקשתות זה אחד מענפי הספורט האהובים עליי, וזו אנימה ששמתי עליה עין כבר הרבה זמן – וסוף סוף צפיתי בשתי העונות שלה. האנימציה מהממת לאין שיעור (קיואני, כמובן), הדמויות והקונפליקטים מעניינים, והכי חשוב – יש לא מעט אנגסט.
אגב לפני שהראש שלכם ינסה לקפוץ ולהשוות את זה ל-Free! או משהו בסגנון, תדעו שזה ממש ממש לא. היאוי בייט מינימלי אם בכלל (בניגוד לפרי), ועוד יותר חשוב יש במועדון שלהם גם בנות – ואמנם הן מקבלות הרבה פחות פוקוס אבל הן חשובות לא פחות וגם הן צריכות לעבור ולהתגבר על קשיים.
העונה הראשונה (שיש לה פתיח הרבה יותר טוב אגב) היא סטינג טוב למועדון הראשי אחריו אנחנו עוקבים, והעונה השניה ממשיכה לפתח את הדמויות הקיימות תוך כדי שהיא מוסיפה דמויות יריבות חדשות ומעניינות. וזה כמובן בלי להזכיר את כל המידע המעניין על מסורת הקשתות היפנית, שזה דבר שלא יסולא בפז בעיניי. הסיבה היחידה שהאנימה הזאת נמצאת ב-B היא שוב, שאין דמות אחת שממש התחברתי אליה. אבל מעבר לזה, נהנתי ממנה מאוד.

Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen

מאל | תרגום טוב

נהיה קשה למספר עונות כשסדרות מתחילות לדחוף סרטים כחלק מההמשך העלילתי… בכל אופן, כן העונה הזו של קימטסו. האנימציה ממשיכה להיות מדהימה ביופיה והסיפור ממשיך להיות סך הכל מסקרן במאקרו ומספק במיקרו.
אמנם בעונה הזו היו לנו הרבה פחות נופים, אבל עדיין הרגשתי שאווירת תקופת הטאישו הועברה היטב, שזה לגמרי אחד הדברים שאני הכי אוהבת בסדרה הזו. מצד שני, החולשות של הסדרה הזו גם עדיין קיימות ומבוססות, כמו העובדה שטאנג'ירו תמיד יבלה חצי מהפרק בלתת לעצמו נאומי מוטיבציה שחוזרים על עצמם ולא מספקים שום דבר בעל ערך… ועל זה עכשיו, אפשר להוסיף גם חזרתיות. אחרי הסרט של רכבת האינסוף והעונה הזו, די מרגיש לי כאילו כל ארק מעכשיו הולך להיות "נלחם בשד החזק הממוספר הבא עם האשירה אחר". אולי אני טועה ובעונות הבאות זה לא ככה, אבל מהמעט שנחשפתי אליהם נראה שאני דווקא צודקת.
בכל אופן, לא יצא לי לגלות עד שגם העונות הבאות יקבלו תרגום טוב. לא עד כדי כך חשוב לי להמשיך את הסדרה הזו כך שאקריב את חוויית הצפיה שלי בשל תרגום גרוע.

Maria-sama ga Miteru

עונה 1: מאל | תרגום טוב (קבצים עם התיוג A-S&Lili)
עונה 2: מאל | תרגום טוב (קבצים עם התיוג Ayu)
עונה 3: מאל | תרגום טוב (קבצים עם התיוג Lililicious-Otenba)
עונה 4: מאל | תרגום טוב (קבצים עם התיוג Doremi)

השנה גם לקחתי על עצמי להשלים קלאסיקת יורי בעלת לא פחות מ-4 עונות! לעונה 3 יש אמנם רק 5 פרקים אבל כל אחד מהם באורך שעה אז זה מפצה… בכל אופן, קצת חששתי לפני שהתחלתי את הסדרה כי הרבה השוו אותה ליורי אחר בשם Strawberry Panic אותו ממש לא אהבתי – אבל שמחתי מאוד לגלות שאותם אנשים שעשו את ההשוואות כנראה לא באמת צפו בסדרות האלו.
הקצב של הסדרה איטי ברובו, ועדיין אחרי כמה פרקים הסיפור והדמויות כבר שבו אותי. אם לא הייתי נהנית לא הייתי ממשיכה לעונות הבאות, אבל בהחלט היה כיף לצפות בזמן שעובר, בקשרים שמתפתחים, בקשיים עליהם הדמויות צריכות להתגבר ועוד, גם אם לרוב ה-stakes היו נמוכים מאוד או שמחוץ לקונטקסט הבעיות הן לא כאלה מי ישמע חח.
די ביאס אותי שהדמות שהכי אהבתי לא קיבלה זמן מסך כמעט בכלל (אבל כשהיא כן קיבלה זה היה נהדר), אבל גם שאר הדמויות והסיפורים שלהן היו מעניינים.
אמנם לסדרה יצאו 4 עונות שזה חתיכת הישג ליורי, עדיין הן לא כיסו את כל חומר המקור. ועם כמה שהסוף של עונה 4 באמת היה די מספק, באיזשהו מקום עדיין הרגשתי שאני רוצה עוד… אין סיכוי שאקרא את הנובלים ט'ו חח.

טיר A או "אהבתי מאוד, אבל דברים קטנים הפריעו/משהו היה חסר"

Zombieland Saga

עונה 1: מאל | תרגום טוב
עונה 2: מאל | תרגום טוב (לא באותה רמה כמו של עונה 1)

אנימת קומדיה-איידולז עם הפרמיס הכי הזוי בעולם. ובאמת שהכמה פרקים הראשונים די שעממו אותי והיה לי קשה לצלוח אותם בשל כל מיני אלמנטים מוגזמים שהיו בהם. אבל ברגע שהסדרה נכנסת להילוך, היא לא משחררת.
כל דמות מקבלת את הרגעים שלה באור הזרקורים (על פני שתי העונות), וכשאנחנו נחשפים לעבר של כל אחת מהן זה פשוט סופר מעניין – בגלל האלמנט שכל אחת מהן חיה בתקופה אחרת (הן הרי זומביות…). כמובן שתמיד סיפור העבר מגיע כחלק כלשהו בסיפור ההווה, שעם כמה שהוא הזוי הוא עדיין מעניין וגורם לנו לרצות לעודד אותן ואת המטרה שלהן (ושל המנהל ההזוי שלהן) לפתח את מחוז סאגה.
האינטרקציות שלהן אחת עם השניה זהב, וגם של כל אחת מהן עם ההווה החדש שלה (יותר רלוונטי לבנות שמתו לפני הרבה שנים, אבל עדיין). הפספוס היחיד בקטע הזה היה עם יוגירי, שלמרות שהיא מהתקופה הכי עתיקה מכולן היא די אדישה לכל פיתוחי הטכנולוגיה החדשים, שזה קצת חבל. למרות שהסדרה כן יחסית מבססת לנו שזה פשוט משהו של האופי שלה, והיא בסט גירל, אז אני סולחת.
הדמות היחידה שנשארת מיסתורית לכל אורך שתי העונות היא טאה, שבאף שלב לא "מתעוררת" ממצב הזומבי. אבל כל כך אהבתי את הסיפור והעולם שאשכרה הלכתי לקרוא איזה מנגת-צד-ספינאופית עליה חח.
בקיצור, ממש אהבתי, ולולא ההתחלה הצולעת הסדרה הזו הייתה נכנסת לטיר S בקלות.

Chainsaw Man

מאל | תרגום טוב

בניגוד להרבה מהדברים האיזוטריים שיש לי פה, מאמינה שהסדרה הזו לא צריכה שום הצגה.
אתחיל ואומר שהסיבה העיקרית שהיה לי חשוב לצפות בסדרה הזו היא שקוסונוקי טומורי המהממת מדבבת את מאקימה. אבל בהחלט שמחתי לגלות שהיה לסדרה הרבה להציע מעבר ללשמוע מדבבת שאני אוהבת עושה אחלה תפקיד.
הקו העלילתי הכללי הוא אמנם לא הדבר הכי מקורי בעולם (מאוד שונני קלאסי), אבל הביצוע מבחינת המיקרו הוא נהדר. למה? כי היא עושה הרבה דברים בדרך ששוננים רגילים בדרך כלל לא מעיזים לעשות, אם זה לתת לדנג'י רצון למשש ציצים בתור מוטיבציה ראשית או אירועים כבדים שקורים אחד אחרי השני בלי שום עצירה לנוח לאף רגע.
הפתיח מדהים וההפקה גם ברמה גבוהה, ולמרות זאת היו רגעים שהאנימציה בפרק עצמו לא באה לי טוב בעין. לא כי הייתה ברמה נמוכה פתאום, פשוט משהו ב-CGI לפעמים היה נראה לי מאוד jarring. בכל אופן, אני לגמרי מצפה להמשך ואפילו שוקלת אולי לקרוא את המנגה (אבל זה בעיקר כי חטפתי ספויילרים לכל מיני דברים בהמשך חח).

Oshi no Ko

מאל | תרגום טוב

עוד סדרה שלא צריכה שיציגו אותה. אני יודעת שזו סדרה אהובה בכללי, אבל אני מרגישה שיש לי איתה קשר מיוחד. בין אם בגלל העובדה שקראתי את המנגה לפני שהאנימה יצאה, או כי עזרתי לקבוצה האנגלית שתרגמה אותה (מה שיש בקישור פה), או כי הספקתי להיות בכמה ובכמה "מקומות" אמיתיים ביפן שהוקדשו לסדרה כמו בתי קפה וגלריות.
אבל גם מעבר לזה, לסדרה פשוט יש סיפור מעניין וסוחף – גם מעבר לעניין הראשי שבשבילו רוב האנשים צופים. ללמוד על מאוחרי הקלעים של דברים שאני ממש אוהבת בתעשיית הבידור, כמו למשל מחזות שמבוססים על אנימה/מנגה (זה יהיה בארק הבא באנימה אבל כמובן שקראתי את זה כבר במנגה), זה פשוט מעניין. וזה כמובן בנוסף לזה שמראים לנו את הצד האפל של התעשיה וכו'.
אבל מעל הכל אני חושבת שמה שמחזיק את הסדרה זה דווקא בעיקר הדמויות. הן כולן מתפתחות לכל אורך הסדרה, ואין דמות ראשית או סמי-ראשית אחת שפשוט עוברת ארק פיתוח אחד ולא ממשיכה להתפתח עוד. שוב זה יותר משהו שאני יודעת מהמנגה, אבל עדיין – האנימה עד כה עשתה עבודה ממש טובה בעיבוד שלה ואני רוצה להאמין שזה ימשיך.
מקווה שגם בעונות הבאות יהיו פתיחים וסיומות באנגרים כמו הפתיח והסיום שהעונה הראשונה קיבלה. לסיכום: קאנה בסט גירל והאן מגומי מדבבת מושלם.

Mushoku Tensei

מאל | תרגום טוב

עוד אנימה ששמעתי עליה בעיקר הייפ וכמה היא "בעייתית".
לא יודעת אם זה בגלל שמלא אנשים היום לוקחים קשה בערך כל דבר, האנימה הזאת לא הייתה בעייתית בשום צורה בעיניי. האם לדמות הראשית יש מחשבות דוחות מדי פעם, במיוחד בהתחלה של הסדרה? כן, אבל זה לא שונה מכל אצ'י טיפשי אחר שקיים (ואני לא רואה אנשים יורדים עליהם) וגם הסדרה עצמה לא מצדיקה את הדברים האלה, אז אני לא מבינה מה הבעיה (אני לגמרי חושבת שזה סבבה ואפילו חינוכי להציג דברים רעים בקונוטציה שלילית). וגם זה בין השאר נועד כדי לשרת את התמה הראשית שלה, שהיא שאנשים צריכים וגם יכולים להשתנות.
בכל אופן, חוץ מזה ששמחתי מכך שהסדרה לא הייתה נוראית כמו שאנשים תיארו אותה (באמת שמאיך שאנשים דיברו הייתי בטוחה שהוא אונס מישהי), היא גם הייתה אשכרה מעניינת. לעקוב אחרי דמות מגיל 0 תוך כדי שרואים אירועים משמעותיים לכל אורך החיים שלו זה לא משהו שקורה בהרבה סדרות. וגם הדמויות האחרות, גם אם הן התחילו במצב שלא כזה אהבתי אותן או אפילו סלדתי מהן, הרבה מהן השתפרו לרמה שממש אהבתי אותן ורציתי לראות מהן עוד.
בכללי העולם והסיפור שלו מאוד מסקרנים אותי, ואני מצפה מאוד לצפיה בעונה 2, שבתקווה אוכל לפנות לה זמן בקרוב.

Do It Yourself!!

מאל | תרגום טוב

בנות חמודות עושות דברים חמודים במועדון "עשה זאת בעצמך". זו אנימה שסיימתי לצפות בה ממש לא מזמן, והיא בהחלט הייתה כיפית ומרפאת, מושלמת בדיוק לתקופות כמו התקופה הנוכחית.
הדמויות חמודות וכיפיות, הקונפליקטים לא רציניים מדי ונפתרים תוך סצנה-שתיים, הסברים על איך מכינים כל מיני דברים בעצמך מועברים בצורה משעשעת ומעניינת, פתיח ממכר עם ויזואלים מגניבים, וגם כמה מדבבות שאני ממש אוהבת בקאסט.
הסיבה היחידה שהסדרה הזו היא לא ב-S היא שאחת מהדמויות טסונדרה בצורה ממש מוגזמת. זה בכללי טרופ שאני לא מתה עליו, אבל כשהוא נעשה טוב זה לא כזה מפריע לי. פה היו שתי דמויות שהיו כאלה, ואצל אחת מהן זה נעשה… בסדר, אבל אצל השניה זה פשוט היה בלתי נסבל לאורך כל הסדרה עד הממש שני פרקים האחרונים או משהו כזה.
ועדיין, אנימה קלילה שנהנתי לצפות בה כל יום, ועוד הוכחה שלא הכל חייב להיות רציני כדי להיות ממש טוב.

טיר S או "קיבלתי כל מה שרציתי ויותר"

Kidou Senshi Gundam: Suisei no Majo

מאל | תרגום טוב

בחיים לא צפיתי באף גנדאם וגם היום לא ממש מעניין אותי לצפות באף גנדאם אחר. אבל המכשפה מכוכב חמה ספציפית הייתה אחת מהאנימות שהכי נהניתי ממנה השנה. או לפחות, העונה הראשונה שלה (עדיין מחכה ש-GJM יסיימו כבר לתרגם את עונה 2 כדי שאוכל לסיים את הסיפור – עונה 1 מסתיימת במתח).
הסיפור מעניין ומסקרן, הדמויות עמוקות ומתפתחות, לקונפליקטים יש אשכרה stakes והפוליטיקה ברקע רק מוסיפה. וזה כמובן בלי לשכוח שהפתיח הוא חתיכת באנגר רציני, וגם הסיום לא רע בכלל. אני לא יודעת מה קורה בעונה 2 אבל עונה 1 נתנה לי מספיק סיבות להאמין בסדרה וביוצרים שלה, ואני אכן מקווה שהסיפור ימשיך להיות טוב כמו עד עכשיו ושהיא תקבל סוף מספק (אל תספיילרו לי אם כבר צפיתם, מין הסתם).
יכול להיות שרוב או אפילו כל סדרות הגנדאם כאלה טובות, אני לא יודעת ואני כנראה לא אדע, אבל אם זה מייצג את הסיפורים של היקום הזה, אני יכולה להסכים שזה כנראה יקום ששווה להכנס אליו.

Edomae Elf

מאל | אין תרגום טוב אבל פה יש משהו שהופך את התרגום הרשמי לטיפה יותר נסבל

נתחיל מזה שאחת המדבבות שאני הכי אוהבת בעולם (אוזאקי יוקה המלכה של חיי) מדבבת את אחת מהדמויות הראשיות פה – הכיף באוזניים שמגיע מתוצאה מכך גורם לאנימה מראש להתחיל כבר בטיר B.
אבל אם נחזור קצת לרצינות, מדובר בעוד אנימה קלילה וקומית בלי שום עלילה כבדה ומסיבית, אבל שפשוט עשויה טוב. לא מהפן הטכני, mind you, האנימציה הרבה פעמים לוקה בחסר ויש לא מעט סטיל שוטים ללא תנועה. אבל פשוט יש לה לב, וזה לב ענק.
זה מתחיל בפרמיס המשעשע של אלפית בת 400 שהיא בעצם אוטאקו והיקיקומורי, וממשיך בהסברים מעניינים וצבעוניים על כל מיני אנקדוטות קטנות ומעניינות לאיך דברים התנהלו ביפן בתקופת האדו.
כל הדמויות, למרות שרובן חוץ משתי הראשיות די חד-מימדיות, ממש כיפיות ואף אחת מהן לא הייתה מהטרופ שמעצבן אותי (למשל טסונדרה) ככה שזה בהחלט מאוד עזר חח.
זו אנימה שגם צפיתי בה בצורה שבועית, משהו שאני לא עושה בדרך כלל (אבל מה לא עושים בשביל האושי – צריך לדעת מה קורה בפרק כדי להגיב לה!), אבל בהחלט מצאתי את עצמי מצפה לפרק כל שבוע, כי פשוט היה לי כיף לצפות בה.
כמובן שגם כאן יש פתיח באנגר, והשיר סיום למרות שהוא לא משהו בתור שיר – צילמו אותו בסט בו ארגנו במיוחד גרסא של החדר של האלפית בחיים האמיתיים! שזה מגניב ומלא השקעה בפני עצמו (גם היה סטרים של המדבבות הראשיות לבושות כמו הדמויות ועושות כל מיני דברים חמודים בחדר הזה, וזה היה ממש מקסים). בקיצור, הנאה צרופה.

BanG Dream! It's MyGo!!!!!

מאל | אין תרגום טוב

לבאנדורי, המשחק, תמיד היה סיפור טוב. האנימות אבל, בדרך כלל, לא הצליחו להחליט האם הן פרסומת למשחק או שיש להן גם סיפור לספר – חלק מהזמן היספור היה נהדר, וחלק זה היה סתם תצוגת דמויות אקראית. אבל אז הגיעה מייגו וטרפה את כל הקלפים – זו ללא שום ספק האנימה הכי טובה של באנדורי עד כה, והדבר הכי טוב בה הוא – שלא צריך לדעת שום דבר (לא מהמשחק ולא מהעונות הקודמות) כדי לצפות בה.
הסדרה זורקת אותנו כמעט מיד לבריכת אנגסט ענקית עם התפרקות של להקה אחת וכיצד זה משפיע על החברות שהיו בה – גם בכללי וגם בתגובות ובהתנהגות שלהן כשהן בסופו של דבר מנסות להקים/להצטרף ללהקה חדשה.
בחיי שבאנימה יש כמויות אנגסט מטורפות (כמו שאני אוהבת), והכל בנוי בצורה מדוקדקת ויסודית, ככה שרגעי הפייאוף פשוט מרגישים כל כך, כל כך טוב. כל הדמויות במייגו (הלהקה, לא הסדרה חח) חושפות לנו עוד ועוד צדדים שלהן בזמן שהן משתנות ונפתחות (אולי חוץ מראנה – אבל גם במקרה שלה זה לגמרי מכוון), וגם שאר הדמויות שטוות את עץ הקשרים הסבוך בסדרה הזו מעניינות ועוברות לא מעט בעצמן (והסיפור שלהן גם עוד ימשיך ב"עונה הבאה", שתהיה על הלהקה אווה מוזיקה).
גם בסדרה הזו צפיתי שבועי (מחשש לספויילרים בטוויטר), ובמקרה שלה זה ממש היה לי קשה – כל פעם שפרק היה נגמר פשוט רק הייתי רוצה להמשיך ולראות מה קורה – שזה משהו שבאמת לא קורה לי בדרך כלל (אחרת כנראה הייתי בן אדם של בינג'ים ולא של פרק ביום חח). וזה כמובן בלי להזכיר את הדברים הפחות חשובים כמו הקמיאוז של דמויות אהובות מלהקות אחרות בבאנדורי, או שמלא מקומות מבוססים על מקומות אמיתיים במציאות שהייתי בהם הרבה והיה מצחיק לצפות בסדרה ולחשוב "היי, הייתי שם!" חח.
בקיצור, אם הייתי רוצה שתצאו מהפוסט הזה עם אנימה אחת – זו לגמרי האנימה הזו. עברו יותר משלושה חודשים מאז שהסדרה הסתיימה כבר, ועדיין לא נרגעתי… צריכה ריווץ' בהקדם…


~~~~~~~~

וזה הכל למה שצפיתי בו השנה!
אני האמת צופה כרגע בעוד כמה אנימות אבל אני כבר לא אספיק לסיים אותן לפני שהשנה תגמר, אז הן יאלצו לחכות לפוסט של שנה הבאה (אם אחליט לכתוב אחד חח).
אם צפיתם בכל אחת מהסדרות האלה, או סתם יש לכם שאלות לדברים יותר ספציפיים ממה שפירטתי פה (בכל זאת כל סדרה קיבלה יחסית מעט פירוט), מוזמנים כמובן להגיב 🙂
שנה אזרחית טובה!

About TsUNaMy WaVe

השאירו תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

20 תגובות

 1. עכשיו כשחלק מהאנשים שאני מכיר שעשו פוסטים כאלה ואחרים על אנימנגה פרשו מצאתי את עצמי משתעמם ונודד אלא שמי צריך אותם! הפוסט הזה לחלוטין התעלה על כל דבר שהם יכלו לכתוב, איזו הנאה צרופה וכמה שהייתי מופתע לראות את הסדרות בפוסט, ולא באמת שמתי לב עד עכשיו כמה את יודעת לכתוב בצורה פנומנלית! הפוסט שלך בפער הדבר הכי מעניין שקראתי ב3 שנים האחרונות והאמת העלת לי רעיון לכתוב אולי משהו כזה משל עצמי עם זאת אני כנראה אכניס גם מנגות ודברים שעדיין לא סיימתי אבל קראתי לא מעט. [אבל שום דבר מזה באמת התחיל ב2023 לול]
  אני ארצה לדבר על כמה סדרות שכתבת שעניינו אותי או שראיתי
  digimon ghost game יצא לי לראות קטע מעניין ביוטיוב ובאמת שהסדרה עניינה אותי במידה מסוימת וחשבתי על זה אולי כאחלה דרך לחזור לדיג'ימון אם כבר הריוואטצ' לדיג'ימון סייברז [שגרם לי להעריך משמעותית יותר את הסדרה שגם לדעתי כן נותנת דגש לדמויות אחרות מלבד מאסארו אבל מאסארו מייצג מוטיב שאישית מאוד אהבתי וזה ההדגשה שפוקימונים ובני אדם הם שווים בתרומתם לעוצמה של הדיג'ימון, מאסארו במיוחד נותן את הדגש על כך ואני אישית ממש אהבתי את זה, בניגוד לעונות אחרות של דיג'ימון כאן אתה מרגיש שגם הדיג'ימון וגם האדם שווים בערכם זה לא טאיקי שמפתח את אגומון באמצעות השמלים שלו כאן אתה רואה בן אדם כמו מאסארו שלא מפחד ללכת ראש בראש עם דיג'ימונים ובהרבה פעמים מרגישים שהם שווים זה לזה]
  בכל מקרה אם זה באמת הדיג'ימון השבועי כנראה שזה באמת לא בשבילי
  למרבה האירוניה הסדרה שדיברת עליה שהיא ספין אוף של לאב לייב בגלל איך שדיברת עליה כן נתן לי קצת חשק להתחיל לאב לייב מתישהו בגלל הניגודיות שהצגת מלאב לייב.

  התגובה שלך על MY DRESS UP DARLING גורמת לי לתהות מה תחשבי על בלו בוקס, מנגה מז'אנר הרומנטיקה והספורט שקראתי השנה שבונה את מערכת היחסים הרומנטית בצורה יותר טובה וריאליסטית ומאוד מאוד אהבתי בזכות ההחלטות הנועזות של הכותב לא לפחד להעז ולעשות דברים שמנגות מהז'אנר לא היו מעזות וכן הבנייה של מערכת היחסים המעניינת של שתי הדמויות המרכזיות, למנגה הוכרז אנימה בשעה טובה ואני לחלוטין ממליץ לתת צ'אנס לאנימה כשתצא.
  הופתעתי נורא לגלות שאחד מענפי הספורט האהובים עליך הם חץ וקשת [שבתור אחד שחובב פייט סטיי נייט ושם יש לא מעט דגש על חצים, אני יכול להבין]
  אבל בכללי ענף הקשתות כל כך זניח באנימה שאני חושב שאני אתן צ'אנס אם כבר יש אחת שאני יודע שאת ראית ונתת B
  את זומבילאנד סאגה רציתי לראות אבל בגלל שראיתי שהבנות נראות כמו זומביות חשבתי שזה הולך לצלק אותי [אני שונא זומבים] אבל אחרי שקראתי החשש שלי קצת ירד וסיקרן אותי כשסיפרת על הקונספט של הזומביות שיש לכל אחת את העבר שלה בתקופה שהיא חיה, זה משהו שנעשה בפייט סטיי נייט ומבסס מאוד את האופי שלהם.
  את OSHI NO KO אני התחלתי [מהתרגום באנגלית שהיית חלק ממנו] אבל לא צלחתי תפרק הראשון בגלל הקושי שלי בהרבה מהמושגים שנאמרו שם שלא ממש הבנתי [פחות קשור לתרגום אלא ללקות מסוימת בשפה הרי רק לפני שנה עברתי לצפייה עקבית יותר בתרגום לאנגלית]
  לגבי Mushoku tensei הופתעתי מאוד לראות את זה פה ממש, באופן אישי הסדרה הזו מאוד דיברה אליי דווקא בגלל ההתייחסות לכמה פגום רודי ולטראומות שהפפו אותו, הנושא שהפך את הסדרה לכל כך מדברת אליי עבורי הוא שינוי, שינוי עצמי הוא אחד מהנושאים שאני הכי מזדהה איתם בתור אחד שמחפש אחר שינוי בעצמו, בעקבות העיסוק המתמיד בשינוי של רודי ואיך שלאט לאט הוא משתנה מהבן אדם הקודם שהיה התאהבתי כל כך בסדרה במיוחד במחצית השנייה של עונה אחת שפשוט הייתה פצצת רגשות אחת גדולה עבורי. זה לא רק סדרת איסקאי על בן אדם שמת ומגיע לעולם פנטזיה זה סדרה על אדם שלא ניצל את החיים כמיטבם, שלא ידע להתמודד איתם וקיבל הזדמנות שנייה לחיות חיים חדשים עם האפשרות לעשות מה שלא יכל בחייו הקודמים, להתמודד עם פחדים וטראומות שנוצרו לו מחייו הקודמים, הוא באמת מתפתח כבן אדם.

  החדר של קירינו קיבל את אחד הפוסטים הכי טובים שלו לאחרונה ואני מודה לך באופן אישי על ההנאה שנתת לי מהפוסט הזה.

  1
  0
  • שמחה שקראת ונהנית ותודה על התגובה המפורטת!

   לגמרי מסכימה עם מה שכתבת על סייברס, אבל אכן נשמע שגוסט גיים כנראה לא בדיוק יהיה בשבילך.
   לגבי בלו בוקס – אני יותר מאשמח לנסות אותה אם יהיה לה תרגום טוב בבוא העת 🙂
   אני בהחלט ממליצה על זומבילנד סאגה! יש קטעים שהן נראות כמו זומביות אבל זה יותר קוסמטי, לא מגעיל או משהו כזה, אבל רוב הזמן הן בכלל נראות רגיל ככה שזו לא אמורה להיות בעיה לדעתי.
   וגם לגבי מושוקו אני 100% מסכימה איתך. להראות איך בן אדם פגום גדל ומתפתח כחלק מההזדמנות השניה שהוא קיבל זה פשוט מעניין. גם בחיים האמיתיים אנשים לפעמים מקבלים הזדמנות שניה, ובמושוקו האלמנט שהוא נולד מחדש זה פשוט מטאפורה לזה לדעתי. וגם אני ממש אהבתי את החצי השני של עונה 1, גם ממש הופתעתי שבסוף העונה ממש אהבתי את הדמות של אריס למרות שבהתחלה ממש לא אהבתי אותה.

   1
   0
 2. אה ואני לחלוטין אצפה בBanG Dream! It's MyGo!!!!!BanG Dream! It's MyGo!!!!! כשתקבל תרגום טוב

  1
  0
  • שמחה לשמוע!
   עם קצת סבלנות, סיכוי גדול מאוד שתוכל לצפות בה (וגם באושי נו קו!) ממש כאן באלס 😀

   5
   0
   • לתרגום של אלס יש לי תמיד סבלנות [ספציפית אושי נו קו רציתי לסיים לפני אנימאטסורי וגם לנסות להתמודד עם הקושי שלי בסדרות שהשפה שלהם קצת מורכבת יותר] אני רק מתאר לעצמי כמה הייתי סובל אם הייתי רואה את הייקיו עונה 4 ללא גרסת הבלו ריי, בזכות זה שידעתי שמה שאת מתרגמת זה הבלו ריי יכלתי לחכות כי אמרתי לעצמי שהתוצר הסופי שווה גם המתנה של שנה וצדקתי גם ואני מודה לך שבחרת לתרגם את הבלו ריי, גם אם זה המתננה יש פעמים שזה לחלוטין שווה את זה אם רק לכולם היה אכפת מהאיכות ככה…. [שאגב בזכותך למדתי שיש סדרות שבאמת עדיף לחכות לבלו ריי שלהם בשביל לצפות בהם אחר כך באיכות טובה יותר למשל את עונה 2 של ג'וג'וטסו קאיזן אני מתכנן להמתין ליציאת הבלו ריי כדי לצפות בה]
    את אושי נו קו אני ידעתי שתתרגמי אחרי הבלו ריי ובין היתר אני גם עקבתי אחרי ההוצאה של הבלו ריי והוא יצא במלואו

    1
    0
 3. איזה כיף שיש פוסט כזה שאני יכול להגיד שגם אני צפיתי ברוב הסדרות שמופיעות בו!
  בדרך כלל, אם לא מדובר בפוסט של בלוג יורי או משהו, נדיר מאוד שיש יותר מ-3 אנימות שצפיתי בהן, אבל אצלך צפיתי כמעט בכולם!
  מה שלא צפיתי וגרמת לי לרצות להכניס אותם לתכנון צפייה – זומבילנד סאגה והמכשפה מכוכב חמה, אם/כשתפרסמי כאן את אושי נו קו אז אני בטוח אצפה גם בזה.
  כמו שאת יודעת, אדאצ'י ושימאמורה ההיא אחת האנימות האהובות עליי, אז אם יש כאן מישהו שמתלבט – אני חושב שזה עניין של טעם, כמו שכתבת גם בעצמך. (מצד שני, הטעם שלי די מוזר הרבה פעמים XD) בכל אופן, השירים באנימה הזאת ממש מקסימים 3>
  אני איתך לגבי הסדרה של יוהאנה, היה יכול להיות הרבה יותר טוב… אבל כמובן שנהניתי ממנה יותר כי יוהאנה הייתה מושלמת כדמות וממש שמחתי שהיא הדמות הראשית ויש ממנה יותר שזה לא מובן מאליו 3> עכשיו שיעשו סדרה לקאנאן! (או לארי, אבל אני לא אעוף יותר מדי XD)
  מארין אהובה 3>
  מארימיטה זו בהחלט קלאסיקה… אני חייב לפנות לעצמי זמן לצפייה חוזרת ואני אדבר איתך על זה בשרת.

  שמחתי ממש לראות שאהבת את DIY, אני צפיתי בה בזמן השידור וגם ממש אהבתי אותה, לא הייתי בטוח מה את תחשבי עליה.
  אדומאה אלף זו קסם של סדרה, ואוזפיואה היא נסיכה אמיתית 3>
  אני בהחלט מתכנן לקנות את המנגה, יהיה ממש נחמד לקרא על הדמויות מעבר למה שראינו באנימה (והרי די ברור שלא תהיה עונה שנייה). במאי 24 יצא הווליום ה-7 אז אני מאמין שיש די הרבה מעבר.
  מייגו הפתיעו לטובה גם אותי! אני די זנחתי את האנימות של באנדורי לתקופה בגלל שהן לא כל כך עניינו אותי… באתי למייגו כי ממש אהבתי את הקאסט – הינאפיו מסטארלייט וקוקו-צ'אן מלאב לייב – וגם כי שמעתי שהיא תהיה יותר מנותקת ולא מצריכה "ידע" מסדרות קודמות של הפרנצ'ייז. ציפיתי למשהו פושר וחביב, אבל כבר סצנת הפתיחה גרמה לי להבין שמדובר במשהו ממש שונה… ממש אהבתי את אנון מההתחלה, בגלל סיבות מסוימות – אבל בסוף הסדרה כבר אהבתי אותה מסיבות אחרות. זה דבר מעניין שהסדרה עשתה בלהתחיל עם הדמויות ברמה השטחית שלהן, איך שהיינו פוגשים אותן ביום יום, ואז לאט לאט להיכנס לעומק של האישיות שלהן ולחשוף רבדים חדשים. זה היה מדהים.
  ממש אהבתי גם את שיר הסיום של הסדרה (Shiori/栞), ובמיוחד את הוידיאו הרשמי של השיר שהוא ממש מקסים והוריד לי דמעות כמה פעמים (וזמין לצפייה ביוטיוב:https://youtu.be/wuUZjdiUCj0?si=6HpSg0iyp8x-VRwt ).

  היה ממש כיף לקרוא את הפוסט הזה! מקווה שתכתבי עוד כאלו, בכל אופן, נמשיך לדבר על איזה סדרות שאנחנו צופים בשרת (:

  3
  0
  • נכון, השירים באדאצ'י ושימאמאורה חמודים! לא הזכרתי את זה. אני חושבת שאהבתי את השיר סיום יותר מהפתיח ט'ו.
   חחח סדרה על ארי אנחנו יכולים להמשיך לחלום למאו
   ואצפה לזה שנדבר על מארימיטה! אם זה יהיה בקרוב כנראה אזכור טוב אבל אם זה יהיה עוד הרבה זמן, אין לדעת חח

   אדומאה אלף דורגה שלישית לשנת 2023 בערוץ בו היא שודרה! (מתוך רשימה די גדולה) זה אומר שהיא בהחלט GEM שמלא אנשים כנראה יפספסו, מקווה שזה שחשפתי אותה אולי יעזור בזה. לגבי המנגה, אני חושבת שיש לה רק 7 ווליומים האמת… אני זוכרת שהיא הסתיימה ואין כזה הרבה אבל לא זוכרת את המספר המדוייק.

   מייגו… אין על מייגו

   שמחה שנהנת ותודה על התגובה 3>

   1
   0
 4. טוב סיימתי לקרוא אבל אין לי יותר מידי מה לכתוב לא כי אין על מה לדבר יש אבל אני פשוט לא טוב בזה אז סליחה מראש.
  טוב סך הכל מאוד נהניתי והסתקרנתי מחלק אולי אצפה בחלקן מתישהו בעתיד כמו מושקו טנסיי בכל מקרה לגבי הפיה בלאב לייב זה לא חדש שפיות יכולות לגדול לגודל אנושי זה קיים בכל מיני דברים שיצא לי לראות או לקרוא כמו ארץ האגדות סרטים של דיסני עד עצם היום הזה ועוד לגבי צ'יינסו מן ראיתי אותה אבל לא הרגישה לי כזאת וואו זומבלינד סאגה והזה עם האלפית נשמעים מעניינים וסך הכל מאוד נהניתי לקרוא את זה עם קצת אכזבה שדיג'ימון די נמוך ליקוריס ריקוול חמוד אבל לא יותר מידי לדעתי דמון סלייר זה נחמד אבל כאילו לא יודע לא אהבתי את הקטע עם הסרט בעונה וזה סבבה סך הכל לגבי האנימה של גוג'ו ומארין לא סיימתי ואולי אחזור אבל לא יודע לא תפס אותי יותר מידי ואושי נו קו אני צריך להמשיך מתישהו אז תודה רבה ואם כבר אפשר להמליץ על סדרות כמובן שבחירה שלך אם לראות או לא זה מוריארטי הפטריוט סיפור טוב לדעתי דמויות טובות ובעיקר אחלה אנימציה לדעתי אבל יכול להיות שזה לא הטעם שלך זה בעיקר סדרת פשע ולדעתי גם עשו אותה בצורה חכמה עם דמויות די חכמות.

  1
  0
  • אה כן ובנא גם נשמע מעניין וגם מעניין אותי הרפרנס לשואה

   1
   0
  • ראיתי את כל הסרטים של דיסני (של סטודיו האנימציה שלהם כלומר הסרטים הרציניים, אבל גם לא מעט מהמסביב שהם פחות חשובים) ואני לא זוכרת פיה אחת שם שגדלה בלי שום הסבר.
   וזו הנקודה – בלי שום הסבר. יכלו להמציא מיליון הסברים וכנראה שכל אחד מהם היה מרצה אותי אבל הם לא עשו את זה וזה היה מעצבן.

   0
   0
 5. כאחת שתמיד מחפשת ואפילו בנרות, לקרוא או להאזין על תכני אנימה אישיים בעברית, הפוסט הזה הוא אחד הדברים שהכי שימחו אותי לאחרונה. אז תודה.
  כתבת ממש יפה והצגת את הדעה שלך עם פירוט וביסוסים מדוייקים , דעה שאני אישית מחשיבה ממנה הרבה והיא מעניינת אותי מאוד.
  אהבתי ממש את הדירוג לפי טירים ושהוספת משפט שפחות או יותר מתאר את הכוונה. קולע בהרבה לדעתי מפשוט לתת ציון או לעשות רשימה מהגרוע לטוב.
  דרך אגב, כבר יצא לי להתוודעות לחלק ממה שרשמת כאן, בפורטל הפודקאסט של אנימה פאקו או בקבוצת הדיסקורד של הסאב, אז לא הופתעתי לגביי מיקומים מסויימים של אנימות ברשימה.
  אני אוהבת את זה שבכללי את שמה לב יותר לאנימות לא פופולריות, ובואי נגיד שפתחת לי את העין ועשית לי חשק לצפות בחלקן.

  ועכשיו אגיב על האנימות שציפיתי או דברים אחרים שפשוט יש לי מה להגיד עליהם.
  אפתח בזה שצפיתי מכאן רק באנימות הפופולריות. לא שיש לי בעיה עם מה שלא פשוט קשה למצוא תרגום טוב בעברית. (בכללי יצא לי לצפות בכמה סדרות או סרטים עם תרגום באנגלית , אבל כמעט תמיד אעדיף תרגום עברי אלא אם כן יש משהו שממש ממש מעניין אותי ואין לו תרגום).

  אדאצ׳י ושימאמורה – נטשתי אחרי כמה פרקים. האמת שאני לא זוכרת ממנה בקושי רק זוכרת שדי השתעממתי ממנה ובעיקרון מסכימה עם כל מה שכתבת.

  הספין אוף של סאנשיין – ניראה ונשמע ממש חמוד. בכללי השוס הוא שהאנימה הזו ממש לא הייתה צפויה שתצא אי פעם, וזה מהלך די נועז שלהם, אז רק על זה בעצם קיבלנו סיבה לראות.
  בכל מקרה אני פחות מתחברת לסאנשיין וגם לאב לייב די ירד לי בכללי. לפחות כרגע אין לי סיבה מספיק טובה לראות את זה.

  ליקוריס ריקוייל – אנימה שהתחלתי את הפרקים הראשונים שלה והיא לא תפסה אותי בשום דרך. שמחתי לקרוא את דעתך ולדעת שאני לא מפסידה הרבה מכך שלא המשכתי.

  מיי דרס אפ דארלינג –
  אחת האנימות שממש נהניתי מהן מהשנים האחרונות. גם אני מרגישה שהיו קטעים מוגזמים ולא קשורים שדחפו אותם בשביל הפאנסרביס אבל לא באופן שהציק יותר מידי. מה שלי הכי הרבה עשה את הסדרה, היה העיסוק בעולם הקוספליי, שלא היה לי מושג ממנו לפני וזה היה ממש מעניין וגרם לי להתעניין יותר ולהעריך יותר קוספליירים. גם אהבתי ממש את הקשר בין ג׳וג׳ו ומארין הם ללא ספק אחד הדברים שעשו את האנימה.

  טסורנה –
  ניראת אנימה מעולה. שמרתי לי בפינה.

  דיימון סלייר –
  בהקשר למה שרשמת, דווקא אני הייתי מרוצה לקבל ארקים מסודרים לפי איך שטנג׳ירו נלחם כל פעם בשד החזק המומספר הבא עם האשירה אחר. אני בסך הכל ניהנת מהסדר הזה ומאיך שאנחנו מקבלים אינפורמציה ואת הסיפור על הדמויות השונות. אבל אני בנאלית ואולי סדר אחר יהיה יותר מוצלח, אני לא שופטת. ובכללי לדיימון סלייר, זה לא האנימה שאני הכי מעריכה אבל בסך הכל יש חווית צפייה נחמדה, ורואים שמשקיעים ועומלים עלייה רבות על כך אז אי אפשר להתלונן.

  זומבילנד סאגה –
  וואי היא ניראת כל כך – כל כך טוב.
  נשמע שיש בה את כל הדברים שאני אוהבת מדמויות טובות לקונספט אדיר ויציאות משעשעות. גם שמרתי לי בצד.

  ציינסו מן –
  רק עכשיו, מהביקורת שלך, קלטתי שהמדבבת של מאקימה זו סטסונה לול. פרט חביב לדעת.
  לא ציפיתי שאהנה ממנה, גם כי כיאה לקהילה הפופולריות שהיא צברה בכלום זמן עבר על כל פרופרציות , וגם כי היא די בסיגנון של ג׳וג׳וטסו קאייזן, אנימה שלא שרדתי הרבה פרקים. אבל הופתעתי די לטובה וזה בעיקר בגלל הסיפורים של הדמויות שכולם היו מעניינים. וגם כמובן דנג׳י, נחמד שיש סופסוף דמות בלי מטרה עילאית שלשמה כל העלילה חוטרת, זה יותר מעורר הזדהות חח.

  אושי נו קו-
  לא סיימתי אותה עדיין. לבנתיים אני לא רואה משהו יותר מידי מיוחד ואפילו לא התחברתי עדיין לשום דמות. אני מקווה שדעתי תשתנה עלייה ברגע שאסיים אותה.

  מושוקו טנסיי –
  האנימה האהובה עליי מהרשימה. באמת שהיא נכנסה לי ללב , בעיקר מהבחינה שהיוצר שם הכי הרבה דגש על המסר שמגיע לכל בנאדם לקבל הזדמנות שנייה. זה בולט ממש בפיתוח של רודי ולאורך כל המסע שלו בעולם השני שהוא הגיע עליו. אהבתי את ההתחלה שהיא איטית. ובכללי יש התעקשות להתעכב על דברים מסויימים, ככה מרגישים שנכנסים למסע יותר לעומק.
  ומעניין אותי מה תחשבי על העונה השנייה שתיצפי בה.

  דו איט יורסלף –
  עוד לא צפיתי אבל זו האנימה שהכי הייתי רצה לראות. גם כי היא מאוד הסטייל וגם כי לא ניראה לי שאצטרך לשבור את הראש על האנגלית בה.
  ודרך אגב זה ממש חמוד מצידך שהוספת קישורים עם תרגום טוב לצפייה 🙂

  טור אס –
  לצערי לא ראיתי כלום מכאן אבל כולם ניראות לי אנימות מעולות פלוס פלוס. וגם הן היחידות ברשימה שאם לא היית מזכירה אותן בחיים לא הייתי חושבת להציץ עליהן אז זה כבר הרבה.
  מקווה שמתישהו אוכל לפנות להן מקום או פשוט לשחרר מעיניין האנגלית חח.

  שוב אגיד שהיה לי ממש כיף לקרוא גם מה את חושבת על אנימות שראיתי וגם על דברים שלא ואני יוצאת מכאן עם עוד שש המלצות ואנימות ששמתי עליהן את העין שזה כיפי.

  תודה ליה, אני מקווה שיהיה לך מוזות לכתיבה לעיתים יותר תקופות.
  בכל מקרה שתדעי שמישהי תשמח מאוד לקרוא את זה 🙂

  3
  0
  • שמחה ממש שנהנית מהפוסט ושמצאת לך סדרות חדשות לראות מתישהו בעתיד!
   לגבי אלו שב-S, את יכולה לסמוך על זה שתראי את השתיים שהן לא אדומאה אלף בסופו של דבר כאן באלס, אז את מוזמנת לחכות לעברית אם תרצי ^^

   אכן לא התייחסתי לפן הקוספליי של קיסהקוי שבהחלט היה נחמד ועשוי טוב. אני אישית פשוט כן מכירה מקרוב את תחום הקוספליי אז לא כל כך הוצאתי מזה יותר מדי דברים חדשים.
   ואכן אין ספק שהפיתוח של רודי הוא *ה*היילייט במושוקו. אני מצפה לעונה הבאה, מקווה להתחיל לצפות בה בקרוב 🙂

   1
   0
 6. היה ממש כיף לקרוא את הסיכום שנה הזה באנימה
  וריפ על דמות שאת אוהבת שלא מקבלת זמן מסך :worrytouch:
  לגבי מושקו טנסיי שמח לשמוע שכצפוי מדובר בהגזמות של אנשים רגישים, שקלתי לצפות בסדרה אבל לא היה לי כח להכנס לזה עם כל התיאורים
  סהכ לא צפיתי בהרבה סדרות השנה מקווה ששנה הבאה תהיה לי עם יותר מוטיבציה לסיים סדרות טובות חחח גם בתקווה לכתוב עליהן פה
  בכללי אני נהנה לקרוא את הניתוח שלך אז נהנתי גם הפעם (לא יודע למה חשבתי שצפית השנה גם בג'וג'וטסו קייזן, כנראה זה היה עוד שנה אחורה לול)
  ושתהיה גם לך שנה טובה ❤️

  1
  0
 7. תודה רבה על ההשקעה! פוסט ממש מעניין. נשמח לראות כאלה בעתיד אם יהיה לך כח, זה גם לא חייב להיות פעם בשנה, את יכולה גם סתם לכתוב את דעתך על אנימות בהן צפית. רק המחשבה על אושי נו קו בתרגום האיכותי של ALS מרגשת אותי..
  נ.ב
  את צריכה להוציא מדריך לעיצוב MAL שלך הוא היפה ביותר שראיתי 🙂

  1
  0
 8. הפוסט הזה הזכיר לי (וגם גרם לי טיפה להתגעגע) לסקירות של Anime-OK ו-Isogashii. הפוסטים הארוכים שהם היו סוקרים בהם את כל האנימות שהם צפו בעונה/שנה האחרונה, ושאר הירקות שהם היו חופרים עליהם, והפוסט הזה הזכיר לי כמה הנאה הייתה לי לקרוא את הסקירות האלו. אז תודה רבה על כך.
  לצערי השנה לא יצא לי להתחיל ולצפות בהרבה אנימות, יצא לי לצפות באנימות כמו פרירן, זום 100, טנגוקו דאימאקיו, ובעוד כמה סדרות, אבל בסופו של דבר ההילייט שלי השנה היה קלאנד (לא כולל אפטר סטורי).
  אבל די לדבר על מה אני צפיתי, זמן לדבר על הפוסט.
  אין לי יותר מידי מה להגיד על הספינאוף של לאב לייב, אני חושב שהקונספט נורא מגניב ושיש בו הרבה פוטנציאל, אבל לפי מה שכתבת נראה שהביצוע לוקה בחסר, וזה באמת חבל לשמוע כי חשבתי אולי לצפות בזה בעתיד. כן שמעתי ביקורות טובות על המשחק לסוויץ', אז אולי אשחק בו בעתיד.
  כשליקוריס רק יצאה היה עליה הרבה הייפ, אבל כשצפיתי בסדרה לא כל כך הבנתי למה. העולם שהם מציגים שם כן מעניין ויש דברים מסוימים שרציתי לראות לאן יתקדמו, אבל השילוב של זה עם ניסיון העלילה בבית הקפה לא ממש צלח לפי מה שאני זוכר, אז בסופו של דבר הדרפתי את הסדרה אחרי 3 פרקים. אם הייתי ממשיך אולי הייתי נהנה יותר מהסדרה, אבל לפי מה שכתבת לא נראה שכדי לי לחזור /:
  כשמיי דרס אפ דרלינג יצאה בתחילת 2022 עדיין הייתי תלוי בפאנסאב העברי בשביל לצפות באנימות, אך לצערי שני התרגומים שהיו זמינים היו מזעזעים, אז ויתרתי על צפייה בסדרה, הרצון לצפות בסדרה כיום עוברת אצלי בראש מפעם לפעם, אז נראלי שאני אוריד את הטורנט הזה בקרוב ואצפה בה סוף כל סוף. בנוסף, אני שמח לשמוע שנהנית ממנה, זה רק עוזר לי לרצות להתחיל אותה שוב.
  לא ידעתי שאת אוהבת קשתות, זה נורא נחמד לדעת. להגיד את האמת לא ידעתי על קיום טסורונה לפני שקראתי את הפוסט, אבל היא נשמעת די נחמדה.
  יצא לי לשמוע הרבה מאוד על קלסיקת היורי כשדיברת עליה בשרת הדיסקורד, וזה היה תמיד נחמד לראות מה כתבת על הסדרה שם, ולמען האמת, לא ידעתי שסיימת את הסדרה (אם כי פספסתי את השיחה או שסתם לא דיברת על זה).
  צפיתי בפרק הראשון של אושי נו קו כשהוא רק יצא ולגמרי אהבתי את מה שראיתי, אבל מסיבה מסוימת הרגשתי שזה לא משהו שאני מוכן לתמיד בו לכל שבוע, אז עזבתי את הסדרה ואמרתי לעצמי שאני אחזור אליה מתישהו אחרי שסטארטסוגן יסיימו לתרגם אותה, אבל בחיים לא יצא לי לעשות את זה. אחזור אליה מתישהו בעתיד.
  דו איט יורסלף יצא ממש בתקופה שבה צפיתי באיזה 10 אנימות במקביל והתחלתי להרגיש שזה יותר מידי, אז דחיתי אותה ואת שאר הסדרות שתכננתי לאותה עונה לאחרי שאסיים סדרות אחרות, אז לצערי לא יצא לי להתחיל אותה עדיין. אני שמח לשמוע שהסדרה טובה.
  גאנדאם ואוטאקו אלף נשמעים כמו דברים שאוהב, אז הוספתי אותם ל-PTW.
  אני זוכר שדיברת על הסדרה החדשה של באנג דרים פעם אחת אבל לא ידעתי שכל כך אהבת אותה, כשהיא תקבל תרגום טוב אני ככל הנראה אתחיל לצפות בה.

  1
  0
  • שמחה שנהנית מהפוסט, ותודה על התגובה המתעניינת ועל השיתוף 🙂

   מארימיטה אני חושבת שרוב הזמן דיברתי בערוץ של הספויילרים, אז אולי בגלל זה פספסת? האמת אני לא זוכרת אם כתבתי ספציפית שסיימתי אותה חח.
   שמחה לשמוע שאתה מסתדר יותר עם אנגלית עכשיו, ושאתה יכול להנות מהרבה יותר דברים שיש לעולם האנימה להציע.
   אבל בכללי, קח את הזמן, אם צפיה נהיית מעמסה זה מפספס את כל הפואנטה… אני אחרי הרבה שנים סוף סוף מצאתי שיטה שעובדת לי ושאני נהנית ממנה, ומאז שאני מקפידה לצפות בדרך הזו אני גם מספיקה לא מעט וגם נהנית מהתהליך.
   חכה לתרגום של אלס בשביל מייגו!

   ואגב, קלאנאד עונה 1 יותר טובה מאפטר סטורי לדעתי חח

   2
   0
 9. תודה על השיתוף

  0
  0

השאירו תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*